Julia Nawalna wzywa do działania. Syn Putina przejmie władzę?

Julia Nawalna wzywa do protestów przed zbliżającymi się wyborami. Natomiast Putin planuje dynastyczną sukcesję władzy w Rosji, wywołując kontrowersje i obawy społeczne. Jego decyzje wzmagają spekulacje na temat przyszłości kraju.

222

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Julia Nawalna wzywa do Działania. Syn Putina przejmie władzę?
Czy szykuje się "dynastia Putinów"?

Julia Nawalna, wdowa po zmarłym liderze rosyjskiej opozycji Aleksieju Nawalnym, wzywa Rosjan do udziału w protestach podczas nadchodzących wyborów prezydenckich. Jej apel skupia się na zachęceniu obywateli do głosowania na kandydatów spoza establishmentu lub do zniszczenia kart do głosowania. Ta akcja jest wyrazem sprzeciwu wobec dominacji Władimira Putina i jego partii w rosyjskiej polityce. Julia Nawalna wzywa do działania. Syn Putina przejmie władzę?

Julia Nawalna wzywa do działania. Syn Putina przejmie władzę?

17 marca, dzień wyborów, ma być dniem aktywnego sprzeciwu wobec panującej sytuacji politycznej w Rosji. Nawalna, która sama doświadczyła prześladowań ze strony władz po śmierci swojego męża, widzi protesty podczas głosowania jako bezpieczną formę oporu, której władze nie mogą skutecznie zakazać.

Wydarzenie to odzwierciedla głębokie niezadowolenie części rosyjskiego społeczeństwa z braku alternatywnych opcji politycznych oraz z systemu, który utrzymuje Putina u władzy od wielu lat. Nawalna, która sama jest symbolem walki o demokrację w Rosji, stawia sobie za cel zmobilizowanie społeczeństwa do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec obecnego reżimu poprzez udział w procesie wyborczym.

Głośne milczenie sposobem na represje…

Wzywając Rosjan do głosowania na dowolnego kandydata poza Putinem lub do zniszczenia kart do głosowania, Nawalna podkreśla potrzebę zmiany w rosyjskiej polityce. Przypomina, że każde oddane głosy lub nawet jego brak mogą stanowić wyraz sprzeciwu wobec autorytarnego reżimu.

Jednakże, reakcja władz na tę inicjatywę pozostaje niepewna. Rosyjskie władze w przeszłości były surowe wobec osób i organizacji sprzeciwiających się ich rządom. Podejmowały kroki mające na celu tłumienie protestów i uciszanie opozycji. Nawalna i inni aktywiści muszą liczyć się z ryzykiem represji ze strony reżimu.

… a W. Putin montuje dynastę.

Tymczasem Prezydent Rosji, Władimir Putin, budzi kontrowersje planując utworzenie rodziny dynastycznej, w której władzę miałby przejąć jego „sekretny syn”. Informacje te oparte są na doniesieniach ukraińskiego portalu Gordonua.com, który powołuje się na słowa rosyjskiego prawnika i działacza na rzecz praw człowieka Marka Feygina. Według relacji Feygina, Putin planuje zmiany w konstytucji. Następnie przekazać władzę swojemu 9 cio letniemu synowi, Ivanowi kiedy ten skończy 21 lat. Matką jest domniemana była gimnastyczka Alina Kabajewa. Niepokój budzi fakt, że plan ten obejmuje również córki Putina, Marię i Katarzynę. Może sugerować rosnącą tendencję do tworzenia rodzinnych linii sukcesji w autorytarnych reżimach. Z podobnym pomysłem nie kryje się też Prezydent Białorusi A. Łukaszenka.

Mimo to, apel Nawalnej może skłonić tysiące Rosjan do aktywnego uczestnictwa w procesie wyborczym. To z kolei może stanowić wyzwanie dla rządzącej elity i otworzyć drogę do dyskusji na temat przyszłości Rosji.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Ponadto niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY.  kontakt@radiobp.org  
Zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia