PGE Polska Grupa Energetyczna ma nowego prezesa

Nastąpiły zmiany w naszej, największej grupie energetycznej. Miejmy nadzieję, że na lepsze.

128

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PGE Polska Grupa Energetyczna - na morzu stoi grupa wiatraków, elektrowni wiatrowej. Pogodny słoneczny dzień, białe wiatraki na tle błękitu morza i nieba.
Farma wiatrowa na Bałtyku rośnie.

PGE Polska Grupa Energetyczna, lider rynku elektroenergetycznego w Polsce, ogłosiła skład swojego nowego zarządu na XII kadencję. Wśród wybranych znaleźli się Dariusz Marzec oraz Marcin Laskowski, którzy będą odpowiedzialni za kluczowe obszary działalności grupy. Oto sylwetki nowych liderów PGE Polskiej Grupy Energetycznej

Dariusz Marzec – prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

Dariusz Marzec to menedżer z ponad 25-letnim stażem w branży energetycznej, finansowej oraz doradczej. Został powołany na stanowisko prezesa zarządu PGE, gdzie będzie kierował strategicznym rozwojem grupy, jej portfelem inwestycyjnym i relacjami z interesariuszami.

Dariusz Marzec nie jest nową twarzą w PGE. W latach 2013÷2016 pełnił rolę wiceprezesa zarządu ds. rozwoju, nadzorując m.in. przygotowanie i realizację strategii rozwoju grupy na lata 2014÷2020. Był także przewodniczącym rad nadzorczych spółek zależnych PGE. Takich jak PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGE Energia Odnawialna czy PGE EJ1, odpowiedzialnej za budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Reprezentował również PGE w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej, organie zrzeszającym największe podmioty sektora.

Przed dołączeniem do PGE, Dariusz Marzec pracował jako dyrektor w KPMG Advisory, gdzie odpowiadał za obsługę klientów z sektora energetycznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Brał udział w wielu transakcjach i projektach doradczych w branży elektroenergetycznej. Wcześniej, był wiceprezesem zarządu ds. inwestycji w Unipetrol, największej grupie paliwowej w Czechach, gdzie zajmował się m.in. restrukturyzacją organizacyjną oraz projektami fuzji i przejęć. W latach 2004÷2005 sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w rządzie Marka Belki, gdzie odpowiadał za prywatyzację i nadzór właścicielski nad spółkami skarbu państwa. W swojej karierze, pracował także na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych firmach doradczych Pricewaterhouse Coopers i Arthur Andersen.

Dariusz Marzec to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra organizacji i zarządzania. W latach 2019÷2024 był członkiem zarządu ds. ekonomicznych w spółce Tramwaje Warszawskie.

Marcin Laskowski – wiceprezes zarządu ds. regulacji

Marcin Laskowski to ekspert w dziedzinie energetyki odnawialnej i rozproszonej, a także rozwoju infrastruktury energetycznej. Powołano go na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. regulacji, gdzie będzie odpowiedzialny za kształtowanie i wdrażanie polityki regulacyjnej grupy, a także za współpracę z organami administracji publicznej i organizacjami branżowymi.

Marcin Laskowski od kilku lat jest związany z Polską Grupą Biogazową, która obecnie jest częścią francuskiego koncernu Total Energies. Jako prezes PGB Inwestycje i wiceprezes PGB Serwis, przygotowuje i realizuje projekty w obszarze biogazu i biometanu, będących kluczowymi źródłami energii odnawialnej i niskoemisyjnej. Jest także wiceprezesem Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej (PIGEOR), gdzie aktywnie uczestniczy w tworzeniu i promowaniu regulacji prawnych wspierających rozwój energetyki, w tym OZE.

Przed podjęciem pracy w Polskiej Grupie Biogazowej, Marcin Laskowski był dyrektorem departamentu inwestycji w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, operatorze krajowej sieci przesyłowej. Był tam odpowiedzialny za planowanie i realizację inwestycji w rozbudowę i modernizację sieci, w tym za strategiczny projekt elektroenergetyczny Polska-Litwa, współfinansowany przez Unię Europejską. Brał także czynny udział w tworzeniu regulacji prawnych dedykowanych elektroenergetyce, w tym w zakresie jakości i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej. Był także zaangażowany w przygotowanie infrastruktury energetycznej na EURO 2012.

Marcin Laskowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył studia na kierunku elektrotechnika. Uzyskał także tytuł MBA Executive na Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada certyfikat Project Managera nadany przez International Project Management Association. Od 24 lat specjalizuje się w rozwoju infrastruktury energetycznej.

Co oznacza zmiana zarządu dla PGE?

Powołanie nowego zarządu PGE to sygnał, że grupa chce kontynuować swoją ścieżkę rozwoju i transformacji w kierunku niskoemisyjnej i zrównoważonej energetyki. Dariusz Marzec i Marcin Laskowski to menedżerowie z bogatym doświadczeniem i wiedzą, którzy będą mogli wykorzystać swoje kompetencje i kontakty do realizacji celów strategicznych grupy. Ich nominacje są także dowodem na to, że PGE docenia wartość energetyki odnawialnej i rozproszonej, która stanowi coraz większą część portfela grupy. Nowy zarząd PGE będzie miał przed sobą wiele wyzwań, ale także wiele możliwości, aby umocnić pozycję PGE jako lidera rynku elektroenergetycznego w Polsce i regionie.

(Źródło:gkpge.p)

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy:  Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia