Adam Gomoła wykluczony z Polski 2050: Decyzja Zarządu Krajowego

Rozstanie Adama Gomoły z Polska 2050. Lider partii, Szymon Hołownia, oznajmił zakończenie współpracy. W centrum kontrowersji - doniesienia prasowe i nagranie.

116

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Adam Gomoła
Poseł Adam Gomoła - przekręty na listach wyborczych

Poseł Adam Gomoła został wykluczony z partii Polska 2050 przez Zarząd Krajowy pod przewodnictwem Szymona Hołowni. Decyzję kierownictwo podjęło w piątek wieczorem, jak poinformowano w oświadczeniu opublikowanym na stronie partii. Z kolei wcześniej tego samego dnia, partia ogłosiła zawieszenie Gomoły w partii oraz w klubie parlamentarnym. Adam Gomoła wykluczony z Polski 2050: Decyzja Zarządu Krajowego.

Adam Gomoła wykluczony z Polski 2050: Decyzja Zarządu Krajowego

To skutek doniesień prasowych, ponadto oskarżeniami o rzekome „handlowanie” miejscem na liście wyborczej Trzeciej Drogi. Portal Nowa Trybuna Opolska podał, ponadto że istnieje nagranie, na którym słychać, jak poseł Gomoła nakłania innego polityka do wpłaty na konto prywatnej firmy szefowej swojego sztabu wyborczego.

Warto również podkreślić, że lider partii, Szymon Hołownia, zapowiedział zakończenie współpracy z Gomołą, jeśli oskarżenia wobec niego się potwierdzą, lub będą nadal budziły wątpliwości. Zarząd partii zapewnił, ponadto że prowadzi kampanię wyborczą zgodnie z przepisami prawa i będzie na bieżąco wyjaśniał każdy niepokojący sygnał.

Profil Adama Gomoły: Najmłodszy poseł obecnej kadencji

Adam Gomoła był „jedynką” na opolskiej liście Trzeciej Drogi w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, uzyskując mandat z ramienia Polski 2050. Jest najmłodszym posłem obecnej kadencji. Urodzony w 1999 roku, Gomoła jest przedsiębiorcą działającym w branży sanitarno-grzewczej oraz działaczem społecznym. Studiował politologię na Uniwersytecie Warszawskim i ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto jako najmłodszy sędzia piłkarski w województwie prowadził mecze najwyższych klas rozgrywkowych.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Ponadto niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Ponadto, takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY.  kontakt@radiobp.org  
Zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia