Tragiczny finał poszukiwań w Alpach. Znaleziono 5 ciał

Sześcioosobowa grupa narciarzy, która zaginęła w Alpach w sobotę, została odnaleziona. Pięciu z nich nie żyje. Trwają poszukiwania szóstego członka grupy.

173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragiczny finał poszukiwań w Alpach. Znaleziono 5 ciał
Tragiczny finał poszukiwań w Alpach. Znaleziono 5 ciał

Szwajcarskie służby ratunkowe od soboty prowadziły akcję poszukiwawczą sześciu narciarzy, którzy zaginęli w Alpach. Grupa wyruszyła na trasę z Zermatt do Arolii w pobliżu Matterhorn, ale nie dotarła do celu o umówionej godzinie.

Narciarze zaginęli w Alpach

Kiedy grupa narciarzy nie dotarła do celu o umówionej godzinie, zaniepokojony krewny zawiadomił służby ratunkowe. Zaniepokojenie było tym większe, że trasa wiodła przez Alpy, a warunki pogodowe w tym regionie były wówczas bardzo niekorzystne.

Ratownicy początkowo nie mogli ruszyć do akcji ze względu na burzę i zagrożenie lawinowe. Silny wiatr i obfite opady śniegu uniemożliwiały lot helikopterom, a zejście lawiny mogło stanowić poważne niebezpieczeństwo dla ekip ratunkowych.

Mimo trudnych warunków służby nie traciły nadziei na odnalezienie zaginionych narciarzy żywych. Informacje o ich doświadczeniu i wyposażeniu sugerowały, że turyści mieli duże szanse na przeżycie w ekstremalnych warunkach.

Tragiczny finał poszukiwań

W poniedziałek rano służby ratunkowe przekazały tragiczną wiadomość – pięciu z sześciu zaginionych narciarzy nie żyje. Ratownicy odnaleźli ciała pięciu z nich, a poszukiwania szóstego wciąż trwają.

Szwajcarscy ratownicy górscy i policjanci odnaleźli ich ciała w rejonie Tête Blanche w Alpach. Akcja ratunkowa toczyła się na wysokości 3706 metrów n.p.m., w pobliżu Matterhornu, szczytu leżącego na granicy Szwajcarii i Włoch.

Z informacji przekazanych przez lokalną policję wynika, że narciarze którzy zginęli w Alpach to osoby w wieku od 21 do 58 lat. Według doniesień służb, wszyscy byli członkami jednej rodziny.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia