Pogoda w Sobotę 16 marca 2024

Wczorajszy front burzowy znad naszej zachodniej granicy, dotrze dzisiaj w głąb kraju.

85

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Sobotę 16 marca - biała mapka pogodowa Polski na tle mrocznego, burzowego nieba. Po lewej Błysk pioruna.

Dzień upłynie pod znakiem dynamicznie zmieniającej się pogody. Na niebie będzie się działo, duże zachmurzenie – przejaśnienia – opady deszczu oraz burze z ulewami. Termometry pokażą maksymalnie od 12 do 17 stopni Celsjusza. Pogoda w Sobotę 16 Marca

Pogoda w kraju

W całym kraju nasilenie zachmurzenia będzie się zmieniało, w wielu miejscach pojawiać się będą przelotne opady deszczu. Według prognostyków IMiGW: „W pasie od Mazur, Warmii i Kaszub przez Kujawy, Wielkopolskę i zachodnie Mazowsze oraz Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk i Opolszczyźnie możliwe też burze”. W ich trakcie może spaść obfity deszcz, do 15 litrów/m². Termometry wskażą maksymalnie od 9÷10°C na terenach wschodnich, przez13÷14°C w części centralnej, do 15÷16°C na Dolnym Śląsku. Towarzyszyć nam będzie słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach podczas burz może osiągać ponad 60 km/h.

Pogoda w Sobotę 16 marca – Katowice

Niebo nad Katowicami będzie mocno zachmurzone, w drugiej części dnia pojawią się opady deszczu o zmiennym natężeniu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15°C. Umiarkowany, zachodni wiatr powieje z prędkością do 17 km/h. W południe, ciśnienie atmosferyczne osiągnie 1015 hPa.

Pogoda – Kraków

W Krakowie zachmurzenie będzie się zmieniało, pojawią się przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 16°C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr o prędkości do 15 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie w południe 1015 hPa.

Pogoda w Sobotę 16 marca – Poznań

Dzisiejsza aura w Poznaniu będzie zmienna. Po zachmurzonym poranku, w godzinach południowych nastąpi rozpogodzenie by po południu przeistoczyć się w zachmurzenie z opadami deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie 15°C. Umiarkowany, zachodni wiatr powieje o prędkości do 21 km/h, w porywach do 50 km/h. Barometry pokażą w południe 1013 hPa.

Pogoda – Warszawa

Mieszkańcy Stolicy będą mieli dzień ze zmiennym zachmurzeniem oraz opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 14°C. Południowo-zachodni i zachodni, wiatr będzie słaby i umiarkowany o prędkości do 13 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie w środku dnia 1014 hPa.

Pogoda w Sobotę 16 marca – Wrocław

Aura we Wrocławiu będzie dynamicznie ulegać zmianom. Na mocno zachmurzonym niebie będą co jakiś czas pojawiać się przejaśnienia. Pojawią się również opady deszczu, niewykluczone są także burze z obfitym deszczem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16°C. Umiarkowany zachodni wiatr o prędkości do 21 km/h, w burzowych porywach może osiągać do 70 km/h. Barometry pokażą w południe 1014 hPa.

Pogoda – Trójmiasto

Również nad Gdańskiem, Gdynią oraz Sopotem prognozowane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami, oraz przelotnymi opadami deszczu. Jednak i tutaj mogą pojawić się w godzinach wieczornych, burze. Umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, powieje z prędkością do 16 km/h, w burzowych porywach może być niebezpieczny. Temperatura maksymalna osiągnie 14°C. Barometry wskażą w południe 1010 hPa.

Biomet

Na obszarze całej Polski będą dzisiaj niekorzystne warunki biometeorologiczne, wilgotność powietrza osiągnie 80÷90%.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia