PŻB ma nowego prezesa – karuzela w Spółkach Skarbu Państwa nabiera tempa

Zmiany w zarządzie PŻB, w tym powrót Redmerskiego oraz wprowadzenie Krasińskiego, są kluczowe dla dalszego rozwoju i ekspansji firmy na bałtyckich trasach żeglugowych.

99

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Piotr Redmerski nowym prezesem PŻB
Piotr Redmerski nowym prezesem PŻB

Po trzech latach przerwy, Piotr Redmerski wraca na stanowisko prezesa Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. (PŻB) z siedzibą w Kołobrzegu. W wyniku rozstrzygniętych przez Radę Nadzorczą PŻB konkursów, do zarządu spółki dołączył również Artur Krasiński jako członek zarządu.

Nowy stary prezes ale wyzwania nowe i poważne

Ogłoszenie o wynikach konkursów zostało opublikowane przez spółkę w mediach społecznościowych w ostatni piątek. Zaznaczono, że dla Redmerskiego jest to powrót na poprzednio zajmowane stanowisko, a dla Krasińskiego debiut w strukturze kołobrzeskiego armatora.

Zarówno powrót Redmerskiego, jak i debiut Krasińskiego w zarządzie, są wynikiem szczegółowych rozmów i deliberacji Rady Nadzorczej PŻB. Piotr Redmerski pełnił funkcję prezesa PŻB w latach 2016-2021. Przed tym z kolei obejmując stanowisko dyrektora do spraw ekonomicznych w tej samej firmie. Jego powrót do zarządu jest postrzegany jako ważny krok dla spółki. Podczas gdy Artur Krasiński wchodzi na nowe wody, dołączając do zespołu kołobrzeskiego armatora.

Wśród pierwszych zadań, jakie czekają na Piotra Redmerskiego po powrocie na, jest nadzorowanie wprowadzenia na linię bałtycką nowego promu. Promu który obecnie jest budowany we Włoszech. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Piotra Szczygielskiego, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PŻB, zakłada się, że prom zostanie wprowadzony do użytku w lipcu. Przyszłe plany zarządu obejmują również przemodelowanie finansowania związanego z czarterami oraz spłatą kredytów, co ma być realizowane w średnim terminie.

Polferries zyska czy straci?

Prom, który jest obecnie wyposażany przez włoską stocznię, nie wymaga bezpośredniego zaangażowania zarządu PŻB, który będzie operatorem statku po jego zbudowaniu. To odzwierciedla szeroki zakres odpowiedzialności zarządu, który obejmuje nie tylko bieżące operacje, ale i strategiczne planowanie przyszłości firmy.

Polska Żegluga Bałtycka, działająca pod marką Polferries, jest wiodącym polskim operatorem promowym. Spółka posiada flotę pięciu promów, które obsługują połączenia między Polską a Szwecją, a okresowo także z Danią. Zmiany w zarządzie PŻB, w tym powrót Redmerskiego oraz wprowadzenie Krasińskiego, są kluczowe dla dalszego rozwoju i ekspansji firmy na bałtyckich trasach żeglugowych.

————————

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia