34-letni Informatyk skazany za morderstwo pary milionerów. Podawał im…

34-letni Luke D'Wit został uznany za winnego morderstwa Stephena i Carol Baxterów, pary milionerów z Wielkiej Brytanii.

236

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

D'Wit, który pracował dla nich jako informatyk, przez kilka miesięcy podawał im fentanyl - silny opioid, który doprowadził do ich śmierci.
D'Wit, który pracował dla nich jako informatyk, przez kilka miesięcy podawał im fentanyl - silny opioid, który doprowadził do ich śmierci.

D’Wit, który pracował dla nich jako informatyk, przez kilka miesięcy podawał im silny opioid, który doprowadził do ich śmierci.

34-letni Informatyk skazany za morderstwo

D’Wit poznał małżeństwo Baxterów w 2018 roku, kiedy zaczął tworzyć dla nich stronę internetową. Z czasem zbliżył się do nich i zaczął kreować się na „adoptowanego syna”. W rzeczywistości snuł mroczne plany o uśmierceniu pary. Według śledczych planował morderstwo, aby przejąć kontrolę nad ich firmą produkującą maty prysznicowe Cazsplash.

Modus operandi

D’Wit podawał małżeństwu środek odurzający w różnych dawkach przez kilka miesięcy. Dodawał narkotyk do ich koktajli ziołowych, maskując jego gorzki smak cytryną, jodem i kurkumą. W ten sposób stopniowo zatruwał ich, nie wzbudzając podejrzeń. Małżeństwo darzyło Luke’a tak dużym zaufaniem, że poza biznesem, wprowadzili mężczyznę w swoje prywatne życie.

Mowa o syntetycznym opioidzie, od 30 do 50 razy silniejszym od morfiny i 100 razy silniejszym od heroiny. Jest on stosowany w medycynie do leczenia silnego bólu, ale jest również nielegalnie produkowany i sprzedawany jako narkotyk.

D’Wit zamontował w domu Baxterów ukryte kamery, aby obserwować ich reakcję na narkotyk. Nagrania te, na których widać Carol i Stephena w coraz gorszym stanie, stały się kluczowym dowodem w sprawie. Wcześniej, Luke dodał zapis do testamentu pary, zgodnie z którym po śmierci Stephena i Carol, to on miał zostać szefem ich firmy.

„Luke D’Wit całkowicie zniszczył wszytko, co było nam bliskie. Czuje wielki smutek, gdy teraz patrzę na nagrania, na których moja mama dziwnie się zachowuje, a on chichocze w tle wiedząc, że to on jest sprawcą tego całego bólu” – powiedział syn zamordowanego małżeństwa.

Niebezpieczny umysł mordercy

Detektywi prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa pary milionerów, Stephena i Carol Baxterów, nie kryją swojego przerażenia zbrodnią i osobowością sprawcy, 34-letniego informatyka Luke’a D’Wita. W rozmowie z „Daily Mail” określili go jako jedną z najbardziej niebezpiecznych osób, jakie kiedykolwiek spotkali.

„Sposób, w jaki D’Wit zabijał swoje ofiary, nie pozostawia złudzeń – gdyby go nie powstrzymano, prawdopodobnie stałby się seryjnym mordercą” – powiedział jeden z detektywów.

Nie było tu krwawej sceny zbrodni, ani oczywistego narzędzia. Jak powiedział podczas rozprawy nadinspektor Rob Kirby, „zbrodnia ta była wyrachowanym aktem człowieka, który zaprzyjaźnił się ze swoimi ofiarami, udawał pomocnego i życzliwego, by ostatecznie pozbawić ich życia z zimną krwią.”

D’Wit podczas całego procesu twierdził, że działał w zmowie ze Stephenem, który rzekomo chciał pozbyć się żony. Ława przysięgłych nie dała wiary jego tłumaczeniom i uznała go za winnego morderstwa. Wyrok 34-latka zostanie ogłoszony w piątek.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia