Premier Donald Tusk powołał nowego komendanta policji, został nim inspektor Marek Boroń

Miejmy nadzieję, że dzięki tej nominacji Policja stanie się wolna od politycznych gier.

129

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

premier donald tusk - zbliżenie na twarz policjanta w galowym, czarnym mundurze, na tle flag Polski i Unii Europejskiej.

Z dniem dzisiejszym inspektor Marek Boroń, wcześniej (od 22 grudnia 2023) pełniący obowiązki komendanta głównego, obejmuje stanowisko komendanta głównego policji. Stosowny wniosek złożył szef MSWiA Marcin Kierwiński. Inspektor Marek Boroń

inspektor marek boroń - screen wpisu ministra Kierwińskiego na platformie X
Wpis ministra Kierwińskiego.

O powołaniu nowego komendanta, minister Kierwiński poinformował na platformie X następującymi słowami – „Czas przeciąć medialne spekulacje. Na mój wniosek, Pan Premier Donald Tusk powołał z dniem 21 marca br. insp. Marka Boronia na stanowisko Komendanta Głównego Policji. Gratuluję Panie Komendancie!”. Inspektor Marek Boroń, od trzech miesięcy pełnił obowiązki komendanta głównego policji. Wtedy to, minister Kierwiński oznajmił, że do objęcia stanowiska, poszukiwany jest doświadczony policjant, ze stosownym stażem który swoje doświadczenie zebrał pracując na różnych szczeblach i stanowiskach. Wtedy minister stwierdził, że ma to być człowiek, który – „gwarantuje nowe otwarcie w polskiej policji” i przyznał, że nie będzie to żaden z komendantów wojewódzkich.

Inspektor Marek Boroń

Nowo powołany komendant główny, to funkcjonariusz z niemal 30-letnim stażem pracy w policji. Swoją przygodę z policją zaczął od pracy w komisariacie na warszawskim Ursynowie. Po przejściu do Komendy Stołecznej Policji, działał w wydziale zabójstw. Ostatnio piastował stanowisko wiceszefa Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji, a w szczególności zajmował się systemami informatycznymi i obsługą informacyjną.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia