ZUS od każdej umowy – niższe zarobki „na rękę”

Niższe zarobki "na rękę" to wynik składki ZUS od każdej umowy, to wynik zaleceń KPO zmiany już w I kwartale 2025

163

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ZUS od każdej umowy - niższe zarobki na rękę
ZUS od każdej umowy - niższe zarobki na rękę

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwają prace analityczne nad wprowadzeniem składek ZUS od każdej umowy. Składka ZUS od każdej umowy staje się bardziej prawdopodobna, a płacenie od każdej umowy oznacza niższe łączne zarobki „na rękę”. Według informacji prawo.pl, w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwają prace nad projektem ustawy, która likwidowałaby zbieg tytułów do ubezpieczeń społecznych. W tym momencie zbieg tytułów do ubezpieczeń społecznych pozwala na płacenie obowiązkowych ubezpieczeń społecznych tylko od jednej umowy.

Dr Tomasz Lasocki z Katedry Prawa Ubezpieczeń Wydziału Prawa i Administracji UW pyta. „Co będzie się działo z grupą dorabiających na zleceniach uczniów i studentów. Dzisiaj są oni poza systemem i nawet jeżeli pracując coś im się stanie, to nie będzie to uznane za wypadek przy pracy!”

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - ZUS od każdej umowy - niższe zarobki
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – ZUS od każdej umowy – niższe zarobki

Jeden z kamieni milowych z KPO to ZUS od każdej umowy

ZUS od każdej umowy i likwidacja zbiegu tytułów do ubezpieczeń społecznych to jeden z kamieni milowych z KPO. Zgodnie z harmonogramem zapisanym w KPO zmiany powinny wejść w życie w I kwartale 2025 r. Można być pewnym, że obecny rząd zdecyduje się na tą reformę chociażby ze względu na to że wyciągnie od społeczeństwa ogromne pieniądze. To czy zmiany będą korzystne dla Polaków w zakresie ich przyszłych emerytur też jest opowiadaniem bajek zwłaszcza że większość pamięta co poprzednim razem stało się z OFE. Takie działania jak ZUS od każdej umowy nigdy nie zyskują przychylności społeczeństwa zwłaszcza gdy wiąże się to z niższymi zarobkami „na rękę”.

Na koniec zapraszam do lektury artykułu – Rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych podatków dla kierowców

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku zdjęć z wydarzeń w których uczestniczycie. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia