Akcja „Bezpieczna Wielkanoc”: Mroczny bilans pierwszego dnia

Wczoraj rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczna Wielkanoc", której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na polskich drogach podczas wzmożonego ruchu świątecznego.

166

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akcja
Akcja "Bezpieczna Wielkanoc": Mroczny bilans pierwszego dnia

Już pierwszego dnia akcji doszło do 58 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 62 zostały ranne. Policjanci zatrzymali również 280 pijanych kierowców – to zatrważający bilans, który pokazuje, jak lekceważąco wielu kierowców podchodzi do bezpieczeństwa na drodze.

Wzmożone kontrole, ale nadal wiele wypadków

W ramach akcji „Bezpieczna Wielkanoc” policjanci prowadzą wzmożone kontrole na polskich drogach. Robert Opas, z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, informuje o pierwszych statystykach z akcji „Bezpieczna Wielkanoc”.

Podkreśla, że pomimo wzmożonych kontroli, liczba wypadków i ofiar śmiertelnych jest nadal wysoka. Apeluje do kierowców o ostrożność i odpowiedzialność na drodze.

Pomimo tych działań, wczoraj doszło do 58 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 62 zostały ranne. To o wiele za dużo, biorąc pod uwagę, że akcja „Bezpieczna Wielkanoc” ma na celu właśnie zapobieganie takim tragediom.

Pijani kierowcy – plaga polskich dróg

Wczoraj policjanci zatrzymali 280 pijanych kierowców. To kolejny dowód na to, że alkohol za kierownicą to nadal ogromny problem w Polsce. Kierowcy powinni pamiętać, że wsiadając za kierownicę po alkoholu, narażają nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

W obliczu tak tragicznych statystyk policja apeluje do wszystkich kierowców o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. Należy pamiętać, że nadmierna prędkość, brawura i alkohol za kierownicą to główne przyczyny wypadków.

Statystyki z ubiegłego roku

W ubiegłym roku podczas Wielkanocy doszło do 173 wypadków, w których śmierć poniosło 21 osób, a 203 zostały ranne. W tym samym czasie funkcjonariusze zatrzymali 1184 nietrzeźwych kierowców. Tegoroczne statystyki z pierwszego dnia akcji „Bezpieczna Wielkanoc” są już gorsze niż ubiegłoroczne, co nie wróży dobrze na resztę świątecznego weekendu.

Wnioski i apel

Pierwsze statystyki z akcji „Bezpieczna Wielkanoc” pokazują, że pomimo wzmożonych kontroli, nadal wiele osób nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego. To niestety prowadzi do tragicznych w skutkach wypadków. Ważne jest, aby każdy kierowca zdawał sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nim ciąży, i zachował szczególną ostrożność na drodze, zwłaszcza podczas wzmożonego ruchu świątecznego.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia