Wielkanocna wpadka Rafała Trzaskowskiego – życzenia świąteczne w ogniu krytyki

Rafał Trzaskowski nagrał świąteczne video, które skrytykowali Internauci oraz politycy

192

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wielkanocna wpadka Rafała Trzaskowskiego
Wielkanocna wpadka Rafała Trzaskowskiego - kontrowersyjny film usunięty z sieci

Dzisiaj popularnym tematem w mediach społecznościowych była wielkanocna wpadka Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy zaskoczył swoich sympatyków i krytyków, publikując nietypowy spot z życzeniami świątecznymi.

Nagranie, które miało być momentem miłej i rodzinnej atmosfery, szybko stało się obiektem krytyki Internautów oraz polityków z różnych partii. Wideo przedstawiało Rafała Trzaskowskiego siedzącego w kuchni swojego domu. Polityk składał życzenia świąteczne, podczas gdy jego żona pracowała w tle, wykonując obowiązki domowe. Pani Małgorzata skwitowała w pewnym momencie wypowiedź prezydenta ironicznym „Aleś wymyślił.”. Dodatkowo na nagraniu polityk opowiada o problemach z sąsiadem, który ostatnio zalał mu kuchnię. Sprawiło to , że niektórzy widzowie zaczęli kwestionować celowość takiej narracji w świątecznym przesłaniu. Świąteczny spot Rafała Trzaskowskiego zdecydowanie nie spodobał się Internautom, którzy nie omieszkali skrytykować go w komentarzach pod filmem oraz mediach społecznościowych.

Wielkanocna wpadka Rafała Trzaskowskiego – fala krytyki

Internet eksplodował komentarzami na temat spotu, a większość z nich nie była pochlebna. Oglądający video zarzucili Rafałowi Trzaskowskiemu promowanie archaicznych wzorców płciowych, w których mężczyzna jest głównym uczestnikiem życia publicznego, podczas gdy kobieta zajmuje się domem i kuchnią. Krytyka nie ograniczyła się jedynie do anonimowych użytkowników sieci – również politycy innych ugrupowań nie omieszkali skomentować nietypowego podejścia prezydenta Warszawy do świątecznego przekazu. Martyna Jałoszyńska z Partii Razem napisała: „Jestem trochę w szoku, że ktoś ze sztabu Trzaskowskiego uznał, że 'tak, to dobry pomysł nakręcić faceta składającego życzenia na święta w kuchni, podczas gdy żona stoi obok i zasuwa’. I to nie jest spontaniczne, ktoś to wyreżyserował”. W podobnym stylu wypowiedział się Jan Kantak z Suwerennej Polski: „Zabieram się za czytanie komentarzy pod tymi życzeniami. Najlepsze życzenia dla Pańskiej małżonki…”. Z kolei Bartłomiej Wypartowicz z Defence24.pl doradził krótko: „Panie prezydencie, ja bym usunął”.

Reakcja prezydenta Warszawy

Wielkanocna wpadka Rafała Trzaskowskiego sprawiła, że niemal natychmiast zauważył ją sam zainteresowany. Szybko zareagował na lawinę negatywnych opinii, obiecując, że będzie ponosić konsekwencje za popełniony błąd. Niecałe dwie godziny po publikacji niefortunnego spotu, prezydent Warszawy wydał krótkie oświadczenie. Przyznał w nim, że czasami popełnia się błędy. Zapewnił też, że przez całe święta nie będzie siedział „rozparty za stołem”. Nagranie zostało ostatecznie usunięte z sieci, jednak kontrowersje wokół niego nadal pozostają. Video i internetowa wrzawa wokół świątecznego video z pewnością nie pomogą prezydentowi stolicy w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. Te odbędą się już za tydzień.

Poznaj tradycje Świąt Wielkanocnych.

Odwiedź też restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Oferuje ona pyszne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia