Nocna prohibicja w Warszawie? Warszawiacy zadecydują

Warszawski ratusz przygotowuje się do konsultacji społecznych w sprawie zakazu sprzedaży alkoholu nocą.

84

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nocna prohibicja w Warszawie? Warszawiacy zadecydują
Nocna prohibicja w Warszawie? Warszawiacy zadecydują

Prezydent Rafał Trzaskowski, choć sam nie jest zwolennikiem prohibicji, chce dać głos mieszkańcom stolicy.

Nocna prohibicja w Warszawie?

Pomysł zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych od kilku tygodni jest głośno komentowany w Warszawie. Zwolennicy prohibicji argumentują, że ograniczy ona nocne zakłócenia porządku publicznego i zminimalizuje problemy z nadużywaniem alkoholu. Przeciwnicy twierdzą natomiast, że zakaz doprowadzi do rozkwitu czarnego rynku i nie rozwiąże problemów społecznych.

Prezydent Trzaskowski, choć sceptycznie nastawiony do prohibicji, obiecał przeprowadzić konsultacje społeczne w tej sprawie.

„Nie byłem nigdy zwolennikiem tego rozwiązania. Ponieważ jednak jest tyle petycji na ten temat, zarządziłem, że zrobimy konsultacje i to naprawdę szerokie. Jeżeli większość warszawiaków będzie chciała prohibicji, to będziemy się zastanawiać nad szczegółami, m.in. w jakich godzinach miałby zakaz sprzedaży obowiązywać”- zadeklarował.

Termin konsultacji nie został jeszcze ustalony. Ratusz tłumaczy, że jego przygotowanie wymaga czasu. „Przygotowanie konsultacji wymaga czasu, gdy tylko będziemy gotowi, będziemy informować”- powiedział rzecznik ratusza Jakub Leduchowski.

Wyniki konsultacji będą miały kluczowe znaczenie dla dalszych kroków. W przypadku, gdyby większość warszawiaków opowiedziała się za prohibicją, władze miasta będą musiały opracować szczegółowe rozwiązania prawne i organizacyjne.

Debata na temat nocnej prohibicji w Warszawie jest częścią szerszej dyskusji o sposobach na ograniczenie negatywnych skutków nadużywania alkoholu. Konsultacje społeczne zapowiadane przez ratusz będą ważnym etapem tej dyskusji i pozwolą na poznanie opinii mieszkańców stolicy w tej sprawie.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia