Rekordowa kradzież gotówki w Los Angeles

Podczas Świąt Wielkanocnych złodzieje ukradli z firmy w Los Angeles 30 milionów dolarów w gotówce

102

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

rekordowa kradzież gotówki, dolary wystające ze spodni
rekordowa kradzież gotówki - zniknęła ogromna kwota

W ostatnie święta miała miejsce rekordowa kradzież gotówki w Los Angeles. To jedno z największych tego typu przestępstw w historii miasta.

W Niedzielę Wielkanocną 2024 roku włamywacze ukradli z firmy Allied Security Services 30 milionów dolarów w gotówce. Przedsiębiorstwo to zajmuje się przechowywaniem pieniędzy. Złodzieje włamali się do magazynu w San Fernando Valley, przebijając się przez dach. Jak podaje policja, nie jest jasne, w jaki sposób obeszli system alarmowy. Co ciekawe, sejf nie nosił śladów siłowego otwarcia. Sugeruje to, że włamywacze byli dobrze przygotowani i wiedzieli, co robią. Może również oznaczać, iż ktoś z okradzionej firmy współpracował ze sprawcami włamania.

Łupem złodziei padło 30 milionów dolarów w gotówce. Jak przyznają władze, niewiele osób wiedziało o tak dużej ilości pieniędzy przechowywanej w budynku. Technika włamu sugeruje, że nie byli to złodzieje „z łapanki”. Śledztwo w sprawie przejęło FBI.

Rekordowa kradzież gotówki – to już było

Ostatnie włamanie to nie jedyna taka sytuacja w Los Angeles. Rekord utraconych dóbr materialnych został pobity już wcześniej. Niedzielny incydent miał miejsce prawie dwa lata po tym, jak z postoju ciężarówek w Los Angeles skradziono 100 milionów dolarów w klejnotach i kosztownościach. Wówczas włamywacze wykorzystali 27-minutowe okno, w którym jeden z kierowców spał po swojej zmianie, a drugi jadł posiłek. Wykorzystując taką sytuację, złodzieje włamali się do ciężarówki przewożącej biżuterię i kosztowności.

W obu przypadkach sprawcy włamań i kradzieży pozostają na wolności. Śledztwo w sprawie jest w toku, a FBI prosi o pomoc wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje. Oferuje także nagrodę w wysokości 100 000 dolarów za informacje prowadzące do aresztowania i skazania sprawców.

Ta kradzież jest kolejnym ciosem dla mieszkańców Los Angeles, którzy już teraz zmagają się z wysoką przestępczością. Władze miasta obiecują, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby rozwiązać tę sprawę.

Jak bezpiecznie przechowywać gotówkę?

Rekordowa kradzież gotówki w Los Angeles to sytuacja, która nie zdarza się często. Nadal jednak warto pamiętać, że pieniądze przechowywane są w takiej formie w firmach, instytucjach, a nawet prywatnych domach. Dla własnego bezpieczeństwa większe kwoty warto przechowywać na rachunkach bankowych. Co jednak, gdy musimy lub chcemy przechowywać gotówkę w domu lub firmie?

Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania gotówki jest sejf. Sejfy są dostępne w różnych rozmiarach i klasach bezpieczeństwa. Należy wybrać urządzenie o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa, aby był odporny na włamanie. Sejf należy zamontować w bezpiecznym miejscu, np. w ścianie lub podłodze. Do jego otwierania trzeba używać silnego i unikalnego hasła.

Należy upewnić się, że miejsce przechowywania gotówki jest znane tylko kilku osobom. Trzeba też regularnie przeliczać gotówkę i zapisywać numery seryjne banknotów.

Przeczytaj także o tajemniczej sprawie kradzieży relikwii z Lublina.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia