Skandal w Lasach Państwowych. Wstępne wyniki audytu

Wstępne wyniki audytu ujawniają niegospodarność na kwotę bliską 100 milionom złotych

119

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lasy Państwowe. Są wstępne wyniki audytu. Sprawdzono, jak wydawano pieniądze


Wstępne wyniki audytu ujawniają, że Lasy Państwowe przekazywały środki finansowe w regionach. Gdzie politycy Suwerennej Polski prowadzili kampanię wyborczą do Sejmu. Fundusze z kasy Lasów wykorzystywane były między innymi na czeki wręczane przez polityków różnym lokalnym organizacjom. W tym Dariusza Mateckiego i Michała Wosia.

Według informacji Polskiego Radia, audyt wykazał, że poseł Suwerennej Polski, Dariusz Matecki. Pracował jednocześnie na dwóch stanowiskach w Lasach Państwowych – w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie oraz w szczecińskiej Dyrekcji Regionalnej. Dodatkowo, Lasy Państwowe poinformowały pod koniec marca o skierowaniu do prokuratury. Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez siedem osób związanych z zamówieniem 2 tysięcy bilboardów. Miały one zostać umieszczone na terenach leśnych.

Zawiadomienie do prokuratury

Zawiadomienie do prokuratury, skierowane przez Lasy Państwowe, jest rezultatem przeprowadzonego audytu w przedsiębiorstwie. Jednym z głównych tematów kontrolowanych był program dotyczący wykonania i umieszczenia 2 tysięcy bilbordów na terenach leśnych. Jak zaznaczyły Lasy Państwowe. Zawiadomienie dotyczy szeregu potencjalnych naruszeń. Takich jak naruszenie prawa zamówień publicznych, zawyżenie kosztów zakupu bilbordów. Nieuzasadnione finansowanie projektu ze środków Funduszu Leśnego, a także niegospodarność i możliwe wykorzystanie bilbordów w celach politycznych.

Osoby wymienione w zawiadomieniu należą do kierownictwa Lasów Państwowych. Ośrodka Kultury Leśnej oraz wydziału Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych nadzorującego działalność Ośrodka Kultury Leśnej (OKL) w Gołuchowie. Dodatkowo, wśród wymienionych znajdują się członkowie zarządu i rady nadzorczej spółki „Bieszczady”, będącej w 100% własnością Lasów Państwowych.

W Lasach Państwowych trwa audyt, który obejmuje m.in. okoliczności sprzedaży lokali mieszkalnych z zasobów Lasów Państwowych. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Witold Koss, zgłosił do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku podejrzenie popełnienia przestępstwa przez trzy osoby. Które do niedawna pełniły kierownicze funkcje w Lasach Państwowych. Są nimi Józef Kubica, były dyrektor generalny LP. Bartłomiej Obajtek, były dyrektor regionalnej dyrekcji w Gdańsku oraz Jan Borkowski, były nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk.

Zawiadomienie dotyczy wystawienia na sprzedaż trzech lokali mieszkalnych w atrakcyjnej lokalizacji w Gdyni. Mieszkania są własnością Lasów Państwowych, a możliwość ich zakupu jest skierowana głównie do aktualnych i byłych pracowników LP, co umożliwia im skorzystanie z dużej bonifikaty – informują Lasy Państwowe.Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia