Burza w sieci po wywiadzie z ambasadorem Izraela

„Czasami po kontrowersyjnych wywiadach ludzie bywali wściekli, unikali mojego spojrzenia i nie odzywali się do mnie przez długi czas. Jednak nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się, że po rozmowie gość nagle wstał, stanął tuż obok mnie i zaczął krzyczeć, wrzeszczeć i mieć pretensje tylko do mnie” - relacjonuje Robert Mazurek, opisując incydent po wywiadzie z Jaakowem Liwnem, który wywołał burzę emocji.

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jaakow Liwne i Robert Mazurek
Jaakow Liwne i Robert Mazurek

W środę wieczorem (3 kwietnia) Jaakow Liwne, występując na Kanale Zero na platformie YouTube, unikał bezpośredniego przeproszenia i prośby o wybaczenie w związku z atakiem na konwój World Central Kitchen, w którym tragicznie zginął 36-letni Polak. Zamiast tego, stwierdził, że „takie rzeczy się zdarzają”. W swoim oświadczeniu ambasador wyraził smutek i złożył kondolencje rodzinom ofiar, w tym tej, która była obywatelem Polski. Powiedział: „Bardzo ubolewamy nad tym, co się stało. Teraz jest to przedmiotem naszego dochodzenia.” Te słowa Liwne zostały przyjęte z mieszanymi reakcjami, a jego brak bezpośredniego przeproszenia wywołał dalsze kontrowersje w kontekście tragedii.


Robert Mazurek podsumował swoją rozmowę z ambasadorem Izraela w Kanale Zero w czwartek wieczorem. Podkreślił, że jego komentarze nie są oceną samego wywiadu, ponieważ sam nie oglądał programu, który prowadził. Wypowiedział się również o swoim stosunku do Izraela, wyrażając pewną zazdrość i sympatię do kraju, którą łączy z wielką polską tradycją, również zbudowaną przez Żydów.

Ambasador Izraela „wrzeszczał” na dziennikarza Roberta Mazurka

Mazurek przyznał, że w swojej karierze przeprowadził ponad tysiąc wywiadów i spotkał się z różnymi reakcjami uczestników. Jednakże nigdy wcześniej nie doświadczył sytuacji, w której rozmówca stanął obok niego i krzyczał oraz wyrażał pretensje. Opisał, że ambasador Izraela, Jaakow Liwne, mógł być niezadowolony z przebiegu wywiadu, ale różnica między niezadowoleniem a agresywnym zachowaniem była wyraźna.

– Ale nigdy nie miałem takiej sytuacji, że po rozmowie zrywa się gość, stoi koło mnie i na mnie krzyczy. I na mnie wrzeszczy i ma do mnie pretensje – mówił Mazurek

Robert Mazurek podsumował wywiad z ambasadorem Izraela w Kanale Zero

Mazurek wspomniał, że sytuacja była absurdalna, gdyż ochroniarz i ambasador, wyrażając swoje niezadowolenie, gestykulowali i wyrażali emocje wobec niego. Najbardziej zasmuciło ambasadora, gdy Mazurek wspomniał o Dr. Agnieszce Bryc i jego rosyjskich korzeniach. Mazurek podsumował, że Liwne był zaskoczony zachowaniem dziennikarza, ponieważ wiedział, kim on jest i nie spodziewał się takiej reakcji. Ostatecznie Mazurek stwierdził, że mimo że nie jest antysemitą, to zachowanie, za które został skrytykowany przez ambasadora, było jeszcze gorsze.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia