Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza

Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza
Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza

Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza. Dzisiaj gruchnęła jak grom z jasnego nieba wiadomość, że odszedł od nas były poseł Platformy Obywatelskiej, a także aktywny działacz Związku Ukraińców w Polsce Miron Sycz. 64-latek zmarł dzisiaj (5 kwietnia) po przebyciu długiej i zarazem ciężkiej choroby. Miron Sycz poświęcił się polityce i aż do samej śmierci pełnił funkcję wicemarszałka województwa warnińsko-mazurskiego gdzie zresztą mieszkał.

Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza dyrektor

Miron Sycz wiele życia poza polityką poświęcił także społeczności polskich Ukraińców. Sycz kierował liceum z ukraińskim językiem wykładowym w Górowie Iławeckim, a następnie założył Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim gdzie w latach 1990-2007 był dyrektorem. W zaplanowanych na najbliższą niedzielę wyborach samorządowych Miron Sycz kandydował do sejmiku województwa z okręgu obejmującego Elbląg oraz północno-zachodnią część tego regionu. Wyborcy głosujący w jego okręgu znajdą wiadomość o jego śmierci. W polskim parlamencie Sycz był pierwszym posłem, który złożył ślubowanie w wyszywaną haftem krzyżykowym koszulę. Były już poseł był w Sejmie VI i VII kadencji.

Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza – pogrzeb Mirona Sycza

Jak poinformował poseł i zarazem rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej Platformy Obywatelskiej pogrzeb Mirona Sycza odbędzie się we wtorek w Olsztynie. Zmarły spocznie w alei zasłużonych na cmentarzu w Dywitach. Zmarłego Mirona Sycza żegna wielu przyjaciół po fachu m. in. Bartosz Arlukowicz, Krzysztof Lisek i wielu, wielu innych.

Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza – cmentarz komunalny w Dywitach

Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza to jeden z największych cmentarzy w Polsce. Znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Dywity. Cmentarz założono w 1982 roku i zajmuje powierzchnię 35,5 ha. Na cmentarzu znajduje się około 100 000 grobów. Pochowani są tu m.in. żołnierze Armii Czerwonej, którzy polegli w czasie II wojny światowej, a także znane osoby ze świata polityki, kultury i sportu.

Śmierć byłego posła PO. Żegnamy Mirona Sycza jest podzielony na kilka kwater, w tym:

  • Kwatera wojskowa – w której pochowani są żołnierze Armii Czerwonej
  • Kwatera zasłużonych – w której pochowani są znane osoby ze świata polityki, kultury i sportu
  • Kwatera dziecięca – w której chowane są dzieci
  • Kwatera urnowa – w której składane są urny z prochami zmarłych

Na cmentarzu znajduje się również kaplica przedpogrzebowa, krematorium i kolumbarium. Cmentarz w Dywitach jest czynny całą dobę. Wjazd na teren cmentarza jest dozwolony tylko dla osób upoważnionych.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wycince drzew na Białołęce

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia