Mężczyzna podejrzany o podwójne morderstwo w Spytkowicach zatrzymany w Niemczech

48-letnia Stanisława M. i 73-letnia Janina M. zostały zamordowane w swoim domu w Spytkowicach 3 kwietnia.

181

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podejrzany o zbrodnię Mirosław M., bliski krewny zamordowanych kobiet, uciekł do Niemiec, gdzie został zatrzymany 7 kwietnia.
Podejrzany o zbrodnię Mirosław M., bliski krewny zamordowanych kobiet, uciekł do Niemiec, gdzie został zatrzymany 7 kwietnia.

Podejrzany o zbrodnię Mirosław M., bliski krewny zamordowanych kobiet, uciekł do Niemiec, gdzie został zatrzymany 7 kwietnia.

Morderstwo w Spytkowicach

W niedzielę 3 kwietnia policja w Spytkowicach odkryła ciała dwóch kobiet. 48-letnia Stanisława M. i 73-letnia Janina M. zostały zamordowane w swoim domu. Sekcja zwłok wykazała, że obie ofiary zginęły od licznych ciosów zadanych siekierą.

Śledczy szybko ustalili, że Mirosław M. – syn Janiny M. i brat Stanisławy M. – może być odpowiedzialny za tą zbrodnię. Mężczyzna zniknął z miejsca zdarzenia i od tamtego czasu intensywnie poszukiwała go Policja. Opublikowano jego zdjęcie i rysopis, a Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wydała list gończy.

Sąd Okręgowy w Krakowie wystosował Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ pojawiły się informacje, że Mirosław M. może przebywać na terenie Niemiec. W niedzielę 7 kwietnia niemiecka policja zatrzymała mężczyznę na parkingu przy autostradzie.

Prowadzone dochodzenie pozwoliło wytypować potencjalnego sprawcę i zidentyfikować narzędzie zbrodni. Nadal nie jest jednak znany motyw działania Mirosława M.

Według informacji portalu wadowice24.pl, Mirosław M., podejrzany o morderstwo w Spytkowicach, ukończył studia polonistyczne, jednak od dłuższego czasu nie pracował w szkole. Nie wiadomo, czym zajmował się zawodowo w ostatnim czasie.

Portal informuje również, że Mirosław M. zmaga się ze schizofrenią.

Morderstwo w Spytkowicach – wyjątkowe okrucieństwo

Wyniki sekcji zwłok obu ofiar morderstwa w Spytkowicach są przerażające. 48-letnia Stanisława M. otrzymała siedem ciosów narzędziem tępokrawędzistym, a 73-letnia Janina M. pięć.

Obydwie kobiety doznały obrażeń czaszkowo-mózgowych, które w przypadku Stanisławy M. okazały się śmiertelne. Janina M. zmarła nie tylko w wyniku obrażeń, ale również na skutek zachłyśnięcia się krwią.

Te brutalne szczegóły ujawniają wyjątkowe okrucieństwo sprawcy tragedii, jaka rozegrała się w Spytkowicach.

Prokuratorzy z Wadowic zamierzają sporządzić wniosek o ekstradycję Mirosława M. do Polski. Mężczyzna będzie odpowiadał przed polskim sądem pod zarzutem podwójnego morderstwa.

Sprawa jest w toku. Będziemy informować o dalszych jej etapach.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia