Cztery ciała w warszawskim pustostanie. Nowe informacje. AKTUALIZACJA Ukrainiec usłyszał zarzut poczwórnego zabójstwa.

W niedzielę, w jednej z opuszczonych kamienic w centrum Warszawy doszło do przerażającego odkrycia. Na miejscu znaleziono ciała czterech mężczyzn, a ślady walki i makabryczny stan zwłok wskazują na udział osób trzecich w tragicznych wydarzeniach.

448

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Cztery ciała w warszawskim pustostanie. To w tej kamienicy na Grzybowskiej dokonano makabrycznego odkrycia.
Cztery ciała w warszawskim pustostanie. To w tej kamienicy na Grzybowskiej dokonano makabrycznego odkrycia.

Według nieoficjalnych informacji, ciała odnaleziono w różnych częściach budynku, co wskazuje na próbę ukrycia zwłok. Niektóre z nich odnaleziono w piwnicy, inne na piętrze, a niektóre nawet zakopane pod stertą śmieci i śpiworów.

Cztery ciała w warszawskim pustostanie

Inspektor Robert Szumiata, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, potwierdził, że ciała znajdowały się w różnym stanie rozkładu, co wskazuje na to, że do ich śmierci musiało dojść jakiś czas temu.

„To zwłoki czterech mężczyzn w różnym wieku. Dwa pierwsze ciała znajdowały się na jednym z pięter, pod stertą śmieci i śpiworów. Dwa kolejne, znalezione w poniedziałek, zostały odkopane na najniższej kondygnacji, bo nie ma tam podłogi” – powiedział podinspektor Szumiata.

Wśród siedmiu zatrzymanych osób są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zatrzymani zostaną dziś doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą przesłuchani i prawdopodobnie usłyszą zarzuty. Na razie nie wiadomo, jakie to będą zarzuty — kontynuuje podinsp. Szumiata.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w związku z ujawnieniem w opuszczonej kamienicy przy ul. Grzybowskiej w Warszawie czterech ciał mężczyzn.

Cztery ciała w warszawskim pustostanie: ślady walki

„Ślady i przedmioty zabezpieczone na miejscu zdarzenia wskazują, że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Ciała zmarłych mężczyzn przędziono do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia ich sesji zwłok” – poinformował prokurator Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Na miejscu zdarzenia, grupa prokuratorów pod nadzorem funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV oraz Wydziału do zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP, wraz z Laboratorium Kryminalistycznym Żandarmerii Wojskowej, przeprowadziła szczegółowe oględziny miejsca, gdzie ujawniono zwłoki.

Analiza śladów i zabezpieczonych przedmiotów sugeruje, że do śmierci czterech mężczyzn przyczyniły się osoby trzecie. Zwłoki zmarłych przetransportowano do Zakładu Medycyny Sądowej w celu przeprowadzenia kompleksowej sesji zwłok.

Obecnie trwają intensywne czynności procesowe, których celem jest ustalenie szczegółowych okoliczności śmierci.

„Dużym problemem dla śledczych badających tę sprawę może być fakt, że niektóre ciała są w znacznym stanie rozkładu, a część z nich jest nadgryziona przez szczury” – dodaje prokurator.

Nieoficjalnie: Ofiary to bezdomni. Podobnie jak oprawcy.

Niezależnie od ustaleń śledczych, nieoficjalne informacje wskazują, że czterej nieżyjący mężczyźni prawdopodobnie byli bezdomnymi, którzy pomieszkiwali w tej kamienicy. Podobnie zresztą jak osoby zatrzymane.

Osoba, która powiadomiła służby o zwłokach, zrobiła to, ponieważ obawiała się, że może być następna.

Śledczy nie wykluczają możliwości odnalezienia kolejnych ciał w budynku. Cały zespół dochodzeniowy i laboratoria kryminalistyczne angażują się w ustalenie okoliczności tego makabrycznego wydarzenia, które wstrząsnęło społecznością Warszawy.

AKTUALIZACJA:

Zarzut poczwórnego zabójstwa usłyszał dziś jeden z mężczyzn zatrzymanych w związku z odnalezieniem czterech ciał w jednej z kamienic przy ul. Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Mężczyzna jest narodowości ukraińskiej. Wśród zatrzymanych są również inni obywatele Ukrainy.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia