Dziś nietypowe posiedzenie rządu. Chodzi o konflikt na Bliskim Wschodzie

Dzisiejsze posiedzenie Rady Ministrów pod kierownictwem Premiera Donalda Tuska wzbudziło szczególne zainteresowanie. Konflikt na Bliskim Wschodzie na tapecie.

135

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ile zarabia Donald Tusk? - Donald Tusk
ile zarabia Donald Tusk? - Donald Tusk

Rozpoczynając obrady, Premier Tusk podkreślił nietypowy charakter spotkania, zwracając uwagę na eskalujący konflikt na Bliskim Wschodzie.

W tym kontekście zaproszono na posiedzenie wysokiej rangi przedstawicieli służb bezpieczeństwa i obrony kraju, w tym szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacka Siewierę, szefa Sztabu Generalnego WP gen. Wiesława Kukułę oraz dowódcę operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Macieja Klisza.

Premier Tusk podkreślił, że obecność polskich żołnierzy w kontyngentach Narodów Zjednoczonych w Libanie i Iraku wymaga szczególnej uwagi, dlatego też zaplanowano dokładne omówienie sytuacji oraz ocenę zagrożeń dla bezpieczeństwa Polski w kontekście narastającego konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Tusk: „Sytuacja na Bliskim Wschodzie dotyczy także naszych żołnierzy”

„Sytuacja na Bliskim Wschodzie dotyczy bezpośrednio także naszych żołnierzy, którzy są obecni jako uczestnicy kontyngentów Narodów Zjednoczonych w Libanie, Iraku. To wystarczający powód, by uzyskać szczegółową informację o sytuacji naszych żołnierzy” – zapowiedział premier.

Szef BBN uspokaja

Napięcie na Bliskim Wschodzie rośnie, a doniesienia o możliwych ruchach wojskowych i potencjalnej odpowiedzi ze strony Izraela budzą niepokój.

Do tej pory Izraelowi, dzięki wsparciu sojuszników – USA, Wielkiej Brytanii i Francji – udało się skutecznie chronić swoją przestrzeń powietrzną. To pokazuje przewagę technologiczną Zachodu nad jego przeciwnikami.

Do eskalacji napięcia na Bliskim Wschodzie w kontekście bezpieczeństwa Polski i regionu, odniósł się szef BBN Jacek Siewiera w programie „Fakty po Faktach”.

„Z perspektywy bezpieczeństwa Polski i całego regionu można jednak dostrzec pewne pozytywne aspekty. Ryzyko szerokiego konfliktu zniechęca Iran do przekazywania swoim partnerom dronów wykorzystywanych do ataków na Ukrainę” – komentował szed BBN.

„Obecnie nie ma potrzeby zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, nie ma bezpośredniego zagrożenia dla interesów państwa i obywateli. Natomiast sytuacja jest precyzyjnie obserwowana przez Zwierzchnika Sił Zbrojnych oraz rząd.” – dodał.

Kolejną ważną część dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów stanowić bedą dyskusje nad reformami legislacyjnymi. Ministrowie skupią się przede wszystkim na projekcie usprawnienia finansowania inwestycji z części pożyczkowej Krajowego Planu Odbudowy.

A także, na propozycjach zmian w Kodeksie pracy, mających na celu dostosowanie polskiego prawa do standardów unijnych w zakresie ochrony pracowników przed szkodliwymi substancjami.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia