Czernihów został zbombardowany przez Rosję. Film.

Wczesnym rankiem na wschodniej części Ukrainy doszło do ataku rakietowego, który dotknął miasto Czernihów.

129

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zbombardowany Czernihów. Mowa o dziesiątkach zabitych

Rano we wschodniej części Ukrainy zawyły syreny – rosyjskie rakiety spadły m.in. na Czernihów. Eksplozje zniszczyły m.in. budynki mieszkalne, trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza. Według komunikatów miejskich władz, zginęło 10 osób, a kolejne 20 zostało rannych, ale liczby te mogą jeszcze wzrosnąć.

Według oficjalnych doniesień miejskich władz, w wyniku ataku śmierć poniosło 10 osób, a kolejne 20 zostało rannych. Niestety, liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć w miarę trwania akcji ratunkowej.

Wstrząsające nagranie z Czernihowa. Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa.

W wyniku środowego ataku rakietowego Rosji na Czernihów, wiele osób cywilnych straciło życie lub zostało rannych. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wyraził swoje rozczarowanie, sugerując, że taka tragedia mogłaby być uniknięta, gdyby Ukraina miała odpowiednie środki obrony powietrznej oraz gdyby międzynarodowa społeczność była bardziej zdeterminowana w powstrzymywaniu rosyjskiego agresora.

Rosyjskie siły inwazyjne wkroczyły dalej do Krasnohorivki i obecnie kontrolują około 30% miasta. Ukraińska obrona wydaje się stosunkowo niezorganizowana (w porównaniu z wieloma innymi wioskami i miastami na linii frontu) i poważnie słabo wyposażona. Rosyjskie wozy bojowe piechoty – BMD-2 i BTR-D – na froncie na zachód od Bachmutu. Mają siatki, które mają zabezpieczać je przed atakiem dronów

Z relacji tymczasowego burmistrza Czernihowa, Ołeksandra Łomako. Wynika, że około godziny 9 rano rosyjskie rakiety trafiły w ośmiopiętrowy blok na jednym z osiedli mieszkalnych. Powodując zniszczenie trzech pięter budynku (między trzecim a szóstym).

W ostatnich trzech godzinach, według danych serwisu Mediaziona i rosyjskiej sekcji BBC, od początku inwazji na Ukrainę zginęło co najmniej 50 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Należy zauważyć, że te liczby opierają się wyłącznie na potwierdzonych przypadkach śmierci. Które zostały zarejestrowane w otwartych źródłach, takich jak nekrologi w gazetach i mediach społecznościowych. Niemniej jednak, rzeczywista liczba ofiar może być co najmniej dwukrotnie większa.

Nagranie z Czernihowa

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia