30 lat bez straty bagażu! Jak lotnisko Kansai w Japonii osiągnęło ten rekord?

Japońskie lotnisko jest ewenementem na skalę światową, gdyż jego załoga jedynie wykonuje prawidłowo swoją pracę.

96

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lotnisko Kansai - start śnieżno-białego Boeinga z lotniska w Osace. W tle dachy miasta i chmury.
Itami International Airport Osaka

Otwarty w 1994 roku, międzynarodowy port lotniczy Kansai w Japonii, od 30 lat nie stracił ani jednej sztuki bagażu, pomimo że obsłużył dziesiątki milionów pasażerów. Lotnisko zlokalizowane w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, świętuje swoje 30-lecie bez utraty ani jednej sztuki bagażu. Międzynarodowy port lotniczy Kansai (KIX) w Japonii zbudowano na sztucznej wyspie w zatoce Osaka. Około 50 km na południowy zachód od miasta Osaka. To siódme najbardziej ruchliwe lotnisko w Japonii stwierdziło, że od dnia otwarcia we wrześniu 1994 roku nie straciło ani jednej sztuki bagażu pasażerskiego. Lotnisko jest podobno „najlepsze” pod względem opieki nad bagażami pasażerów, a obsługuje średnio 20÷30 milionów pasażerów rocznie. Lotnisko Kansai

W tym miejscu przypomnę, że nasz międzynarodowy port lotniczy Lotnisko Chopina w Warszawie, który jest starszy od Kansai o 60-lat, odprawił w 2023 roku prawie 18,5 miliona podróżnych.

Lotnisko Kansai nie robi niczego specjalnego

Pomimo, że podróżni prawdopodobnie są świadomi i wdzięczni za pewność, że ich bagaż dotrze wraz z nimi do miejsca docelowego, to pracownicy lotniska nie cieszą się szczególnie z tego osiągnięcia. Jak stwierdził Kenji Takanishi, specjalista ds. public relations w Kansai – „Nie mamy poczucia, że zrobiliśmy coś wyjątkowego. Pracowaliśmy tak jak zwykle. Na co dzień wykonujemy tylko swoją pracę i jesteśmy za to doceniani. Z pewnością cieszymy się z otrzymanej nagrody. Myślę, że nasi pracownicy, szczególnie ci pracujący w terenie, są bardziej zadowoleni”.

Skytrax, międzynarodowa organizacja oceniająca transport lotniczy uznała lotnisko Kansai za podmiot zapewniający najlepszą na świecie dostawę bagażu lotniskowego. Według lotniska osoby zajmujące się bagażem oraz personel naziemny nigdy nie zgubiły żadnej torby. Jeśli jednak ktoś zgubi się w drodze do lub z KIX, może to być wina danej linii lotniczej, a nie samego lotniska.

Otwarty w 1994 roku Międzynarodowy port lotniczy Kansai został zbudowany, aby odciążyć starsze lotniska w Osace i służyć jako międzynarodowa brama do regionu. Lotnisko Kansai połączono z lądem różnymi środkami transportu, w tym specjalną linią kolejową zwaną Kansai Airport Line, która zapewnia bezpośredni dostęp docentrum Osaki i innych dużych miast w regionie. Dodatkowo istnieją linie autobusowe, a także autostrady łączące lotnisko z okolicami.

Poza lotami pasażerskimi KIX jest głównym węzłem cargo, obsługującym znaczną część lotniczego ruchu towarowego w Japonii.

Strategiczne położenie oraz nowoczesne zaplecze sprawiają, że jest ważnym ośrodkiem logistyki i dystrybucji.

Mogłeś przegapić: Centralny Port Komunikacyjny ma nowego szefa. To doświadczony fachowiec.

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy ponieważ umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia