Próba podpalenia synagogi w Warszawie. Policja zatrzymuje podejrzanego!

Podejrzany o Podpalenie Synagogi Nożyków w Warszawie złapany przez policję - Komunikat Wiceszefa MSWiA, Czesława Mrozka

104

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ślady podpalenia widać na ścianie bożnicy Fot. PAP/Radek Pietruszka

Wiceszef MSWiA, Czesław Mroczek, podzielił się informacją o udanej interwencji policji. Która doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o podpalenie Synagogi Nożyków w Warszawie. Owa doniosła wiadomość wywołała ogromne zainteresowanie i wzbudziła nadzieję na skuteczne ściganie sprawców tego przerażającego incydentu.

Kim jest podejrzany podpalacz?

– Policja zatrzymała osobę podejrzaną o próbę podpalenia synagogi w Warszawie – napisał wiceszef MSWiA w środę wieczorem na portalu „X” (dawniej Twitter).

Według informacji podanych przez KRP Warszawa I oraz policjantów KSP, we współpracy z ABW. Zatrzymano 16-letniego mężczyznę, obywatela Polski, podejrzanego o związki ze zdarzeniem, które miało miejsce w nocy na terenie synagogi przy ul. Twardej w Warszawie. Akcja ta została podjęta kilkanaście minut przed godziną 21.

Policja stanowczo oświadcza, że nie toleruje i nigdy nie będzie tolerować takich czynów. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej oraz zaangażowaniu wszystkich służb, w tym policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Udało się ustalić i zatrzymać mężczyznę związanego z incydentem, który miał miejsce w nocy w synagodze przy ul. Twardej w Warszawie.

Zatrzymanie miało miejsce około godziny 20:00 w jednym z mieszkań na warszawskim Bemowie. 16-letni obywatel Polski jest podejrzewany o rzucenie butelką z łatwopalną cieczą w budynek synagogi. Wszyscy policjanci z Komendy Stołecznej Policji i jednostek podległych oraz funkcjonariusze ABW. Zaangażowali się w działania mające na celu szybkie ustalenie sprawcy i jego zatrzymanie. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz skuteczne ściganie osób odpowiedzialnych za ten akt przemocy

Próba podpalenia Synagogi


W nocy z wtorku na środę doszło do próby podpalenia Synagogi Nożyków w Warszawie. Sprawa trafiła na policję. Według relacji ambasadora Izraela w Polsce. Ktoś rzucił w kierunku synagogi tzw. koktajlem Mołotowa. Atak został potępiony przez szereg ważnych osobistości, w tym prezydenta Andrzeja Dudę. Ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha oraz ambasadorów Izraela i Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia