Radosław Sikorski i szefowa MSZ Niemiec uczcili 20 lat Polski w UE.

Radosław Sikorski i Szefowa Niemieckiej dyplomacji razem Świętują 20-lecie Polski w UE podpisując księgę pamiątkową.

72

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

UNIA EUROPEJSKA
Sikorski i szefowa MSZ Niemiec świętują 20 lat Polski w UE. Złożyli sobie obietnicę


W środę, Radosław Sikorski, polski minister spraw zagranicznych, i Annalena Baerbock, minister spraw zagranicznych Niemiec, spotkali się w Słubicach, aby uczcić 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W trakcie spotkania obaj ministrowie zadeklarowali, że będą kontynuować współpracę, obiecując powrót do miasta za kolejne dwie dekady. „Obiecaliśmy sobie z panią minister, że będziemy tutaj za kolejne 20 lat” – podkreślił Sikorski, wyrażając tym samym silne zaangażowanie w dalszy rozwój relacji między Polską a Niemcami oraz ich współpracę w ramach Unii Europejskiej.

„Obiecaliśmy sobie z panią minister, że będziemy tutaj za kolejne 20 lat”

podkreślił Sikorski

W Słubicach, w murach Collegium Polonicum, Radosław Sikorski i Annalena Baerbock zostawili swoje podpisy w księdze pamiątkowej, upamiętniając 20 lat od momentu, gdy Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Następnie udali się na słubicko-frankfurcki Piknik Europejski, który przyciągnął wielu Polaków i Niemców dzięki pięknej pogodzie i różnorodnym atrakcjom przygotowanym przez organizatorów.

Ministrowie spotykają się na pikniku. Czy to nowy sposób dyplomacji?

W trakcie krótkiego przemówienia przed mieszkańcami Słubic oraz Frankfurtu nad Odrą, Szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę na symboliczne znaczenie obchodów, podkreślając, że pokolenia Polaków marzyły o tym, by Polska stała się normalną, europejską demokracją – i ta wizja się zrealizowała. Sikorski podkreślił również wzruszenie, jakie towarzyszyło temu wydarzeniu, zwłaszcza gdy otworzył się symboliczny szlaban, symbolizujący otwarcie grani

Radosław Sikorski i Annalena Baerbock uczcili 20 lat Polski w UE wspólnym podpisem w księdze pamiątkowej / autor: PAP/Lech Muszyński

Na moście, który łączy Słubice z Frankfurtem nad Odrą, prezentowana jest fascynująca wystawa fotograficzna o tytule „Tu jest Europa – Europa ist Hier”, która przybliża historię współpracy polsko-niemieckiej przez pryzmat Europejskiego Dwumiasta Frankfurt nad Odrą – Słubice. Radosław Sikorski i Annalena Baerbock mają zamiar w dalszej części swojej wizyty wspólnie przejść przez ten most, co będzie symbolicznym gestem podkreślającym znaczenie współpracy i jedności między Polską a Niemcami. Po południu, w słubickim Collegium Polonicum, odbędzie się wyjątkowy koncert Brandenburskiej Orkiestry Państwowej z Frankfurtu, pod dyrekcją Howarda Griffithsa. To będzie niezapomniane wydarzenie, które dodatkowo umocni więzi kulturowe i artystyczne między oboma krajami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia