Czy znana celebrytka słono zapłaci za reklamę alkoholu na Facebooku?

Magdalena G. usłyszała prokuratorskie zarzuty - nielegalnie reklamowała wino na Facebooku

117

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

celebrytka reklamowała alkohol na Facebooku, kieliszek wina na stole
celebrytka reklamowała alkohol na Facebooku - według prokuratury złamała prawo

Znana celebrytka reklamowała alkohol na Facebooku. Teraz za złamanie prawa grozi jej wysoka grzywna.

Magdalena G., znana restauratorka i celebrytka, znalazła się w nieprzyjemnej sytuacji. Warszawska prokuratura oskarżyła ją o nielegalne reklamowanie wina na Facebooku. Jest to tym bardziej spektakularne, że jej profil obserwuje 1,5 miliona osób, co czyni go łakomym kąskiem dla reklamodawców. G. nie przyznaje się do winy i tłumaczy, że była to jednorazowa akcja, która spełniała wszystkie wymogi prawne. Całą rozmowę skomentowała w rozmowie z Plejadą. Zaznaczyła jednak, że nie zgadza się na publikację swojego wizerunku w kontekście stawianych jej zarzutów. Stwierdziła: „Jestem ogromnie zdziwiona. To była jednorazowa historia, obudowana wszystkimi wymogami w ramach mediów społecznościowych. […] To jest sprawa, która jest u moich adwokatów, ja się nią nie zajmuję.”.

Celebrytka reklamowała alkohol na Facebooku – zarzuty prokuratury

Choć restauratorka nie przyznaje się do winy, prokuratura stoi na stanowisku, że doszło do złamania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która bezwzględnie zakazuje reklamowania napojów alkoholowych innych niż piwo. Magdalena G. została przesłuchana i złożyła wyjaśnienia. Jeśli zostanie uznana za winną, grożą jej nieprzyjemne konsekwencje. Za nielegalną reklamę alkoholu w sieci można otrzymać grzywnę od 10000 do nawet 500000 zł. Poza tym, jak każdy skandal, tak i ta sprawa może mieć negatywny wpływ na jej wizerunek.

Magdalena G. to nie jedyna celebrytka, która ma problemy z prawem z tego powodu. W warszawskim sądzie toczy się już proces 12 innych osób, m.in. aktorek i influencerek, oskarżonych o podobne czyny. W gronie oskarżonych o nielegalną reklamę alkoholu znaleźli się m.in.: Joanna O.-K. – znana aktorka, Olga K. – aktorka i influencerka, Tatiana M. – influencerka i Ewa M.-K. – aktorka.

Media społecznościowe na celowniku prokuratury

To tylko kilka przykładów, które pokazują, że problem nielegalnej reklamy alkoholu w mediach społecznościowych jest coraz bardziej powszechny. Celebrytka reklamowała alkohol na Facebooku, a jej znany profil przyciągnął uwagę wielu Internautów, w tym stróżów prawa. Sprawa Magdaleny G. jest ostrzeżeniem dla wszystkich osób, które prowadzą profile w mediach społecznościowych i współpracują z renomowanymi markami. Należy dokładnie znać i przestrzegać prawa, nawet jeśli dotyczy ono pozornie niewinnych działań. Promowanie produktów objętych ograniczeniami, zwłaszcza takich jak alkohol, wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Należy mieć nadzieję, że tego typu sprawy będą stanowić przestrogę dla innych i skłonią do większej rozwagi w kwestii promowania produktów w sieci.

Przeczytaj o pomyśle rządu, jakim jest koniec alkoholu na stacjach benzynowych.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia