Paragony grozy – pułapki za granicą – Włochy

Kiedy przyszło do zapłaty, rachunek wyniósł 186 euro, co znacznie przekroczyło jego oczekiwania. Zdziwiony i zaniepokojony, pan Jan poprosił o wyjaśnienia

590

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

paragony grozy - włochy
paragony grozy - włochy, specjalność dnia nie jak u nas danie dnia i będzie taniej, o nie!!!

Otrzymujemy coraz więcej niepokojących sygnałów że paragony grozy to nie tylko polska specjalność. To już trzeci internauta w tym roku który przysyła nam paragon z Włoch gdzie został naciągnięty. Pan Jan Kromański, turysta spędzający weekend we Włoszech, postanowił zjeść obiad w popularnej rzymskiej restauracji. Zachęcony zachwycającymi recenzjami i obietnicą autentycznej kuchni włoskiej.

Historia rodem z chorego komiksu czyli paragony grozy – Włochy

Atmosfera miejsca była przyjemna, miejsce bardzo spokojne, muzyka w tle, uśmiechnięta i przyjazna obsługa. Miłe złego początki. Pan Jan zamówił prosty posiłek: spaghetti alle vongole, lampkę białego wina i deser tiramisu, oczekując na typowe dla regionu ceny. Kelner zaproponował specjalne menu degustacyjne dla turystów chcących poznać specjały rzymskiej kuchni. Nic tylko się zgodzić, tym bardziej że cena miała zaskoczyć Pana Jana swoją okazyjną wysokością adekwatną do jakości jedzenia.

Kiedy przyszło do zapłaty, rachunek wyniósł 186 euro, co znacznie przekroczyło jego oczekiwania. Zdziwiony i zaniepokojony, pan Jan poprosił o wyjaśnienia. Okazało się, że restauracja nałożyła dodatkowe opłaty. Opłaty które nie były jasno zaznaczone w menu ani przedstawione przez obsługę podczas składania zamówienia. Opłaty te obejmowały „opłatę sezonową”(ogromny ruch), wyższą cenę za „specjalność dnia”, którą był jego wybór, oraz niezwykle wysokie ceny za wybór dodatków tygodnia również wina i deseru oraz małych przekąsek. Małe nie znaczy że za małą cenę.

Pułapki na każdym kroku, menu dnia z reguły jest tanie tu było odwrotnie

Pan Jan spróbował wyjaśnić sytuację z menedżerem restauracji. Argumentował, że ceny nie były transparentne, a on nie został poinformowany o dodatkowych opłatach. Menedżer był jednak nieustępliwy, twierdząc, że ceny „specjalności dnia” i dodatkowe opłaty są standardową praktyką w turystycznych miejscowościach i że wielu klientów akceptuje je bez zastrzeżeń.

Niechętny do eskalacji sytuacji w obcym kraju i do tego samotny (Pan Jan był solo) uległ. Czując się zmuszony do uregulowania rachunku, Pan Jan zapłacił pełną kwotę, jednak doświadczenie to znacząco wpłynęło na jego percepcję lokalnych praktyk biznesowych i zepsuło radość z podróży. Po powrocie do domu, postanowił podzielić się swoją historią w mediach społecznościowych i na stronach z recenzjami, ostrzegając innych turystów przed możliwością podobnych pułapek i zachęcając do dokładnego sprawdzania cen przed zamówieniem w turystycznych miejscach. Jako że jest fanem naszej Kulinarnej Nawigacji podzielił się także z nami. Uważajcie bo paragony grozy to nie jest tylko polska specjalność.

jeśli posiadasz takie doświadczenia przyślij skan paragonu i opisz swoją historię to pomoże nam uczulić podróżujących zagranicę. redakcja@radiobp.org

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia