Siał grozę w warszawskim metrze – został zatrzymany

Warszawska policja zatrzymała 22-latka, który atakował pasażerów na stacjach metra

188

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

siał grozę w warszawskim metrze - metro i zbliżenie na osobę
siał grozę w warszawskim metrze - zatrzymała go policja

W ostatnich dniach młody mężczyzna siał grozę w warszawskim metrze. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom policji został zatrzymany.

Seria ataków w warszawskim metrze dobiegła końca dzięki skutecznej interwencji policji ze Śródmieścia. Zatrzymany 22-latek, który przez pewien czas terroryzował pasażerów, stanie teraz przed wymiarem sprawiedliwości. Incydenty z jego udziałem miały miejsce na kilku stacjach, gdzie mężczyzna wraz z dwoma innymi osobami pił alkohol i zakłócał spokój podróżujących. Jeden z pasażerów postanowił zareagować i zwrócił uwagę agresywnemu 22-latkowi. Niestety, to nie podziałało. Agresor zaatakował go pistoletem pneumatycznym, powodując obrażenia głowy u 50-latka. Jednak dzięki odwadze pokrzywdzonego, udało mu się odebrać broń napastnikowi, co zapewne uratowało przed podobnym zagrożeniem innych pasażerów metra. To nie był koniec brutalnych ataków. Na innych stacjach 22-latek użył gazu łzawiącego przeciwko dwóm innym osobom. Choć na szczęście nie miały one poważnych obrażeń, konieczna była interwencja medyczna.

Siał grozę w warszawskim metrze – śledztwo i zatrzymanie

Działania policji sprawiły, że sprawca ataków został zatrzymany. Ponadto zgromadzone dowody stanowią solidną podstawę dla dalszego postępowania. Policja zabezpieczyła przy mężczyźnie kaburę na broń, kajdanki i gaz łzawiący. Pomocne okazały się także nagrania z monitoringu, co pozwoliło na udowodnienie winy podejrzanemu. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów, jednak nie potrafił wytłumaczyć swoich motywów. Przyznał się jednak do ataków na stacjach metra. Obecnie postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Jak przekazała warszawska policja: „22-latek usłyszał szereg zarzutów, w tym narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia nietykalności cielesnej”. Ataki w metrze na szczęście należą do rzadkości. Częściej zdarzają się kradzieże, pijani lub głośni pasażerowie oraz pozostawiony bagaż.

Czy w pociągach i na stacjach jest bezpiecznie?

Metro w Warszawie jest uważane za bezpieczny środek transportu. W 2023 roku 93% ankietowanych pasażerów oceniło bezpieczeństwo metra pozytywnie. Warto też zauważyć, że mężczyzna, który siał grozę w warszawskim metrze został szybko zatrzymany. Do bezpieczeństwa metra przyczyniają się:

• Monitoring: Perony i znaczną część pociągów metra objęto monitoringiem.

• Obecność służb: Na każdej stacji znajdują się dyżurni stacji oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Metra.

• Szybka reakcja: W razie incydentu służby metra są w stanie szybko zareagować i zapewnić bezpieczeństwo pasażerom.

Oczywiście, jak w każdym miejscu publicznym, w metrze należy zachować zdrowy rozsądek i stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa:

• Uważaj na swoje rzeczy osobiste: Nie noś ze sobą wartościowych przedmiotów, których nie potrzebujesz, i uważaj na kieszonkowców.

• Zgłaszaj podejrzane osoby lub zachowania: Jeśli coś wzbudzi Twój niepokój, zgłoś to dyżurnemu stacji lub funkcjonariuszowi Straży Ochrony Metra.

• Bądź czujny: Zwłaszcza w godzinach szczytu, uważaj na tłum i unikaj przepychanek.

Przeczytaj też o sensacyjnym odkryciu w Wilczym Szańcu.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia