PO-PiS korupcji politycznej czyli miłość i zdrada za pieniądze

PO-PiS korupcji politycznej czyli miłość i zdrada za pieniądze z lokalnych podatków, dziel i rządź Polska powiatowa

93

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PO-PiS korupcji politycznej
PO-PiS korupcji politycznej

W powiecie inowrocławskim sześciu radnych Koalicji Obywatelskiej zawarło niespodziewaną koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, pomijając dotychczasowych sojuszników z Trzeciej Drogi. Ta zaskakująca decyzja doprowadziła do fali oburzenia wśród lokalnych liderów KO, którzy domagają się usunięcia radnych ze struktur partii.

korupcja polityczna ma się dobrze

Elżbieta Piniewska, szefowa lokalnych struktur PO, została ponownie wybrana na przewodniczącą sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, otrzymując wsparcie wszystkich 30 radnych. Jednak w powiecie inowrocławskim stanowiska podzielono wyłącznie między radnych z list KO i PiS, co oznaczało wyeliminowanie Trzeciej Drogi i Stowarzyszenia Nasze Kujawy.

Elżbieta Piniewska oskarżyła sześciu radnych o zdradę wartości Koalicji Obywatelskiej oraz złamanie ustalonych zasad koalicji. Zarzuciła im również nielojalność wobec kolegów z listy wyborczej oraz wyborców, którzy głosowali z zaufaniem na listę KO.

Piniewska poinformowała, że złożyła już wniosek do Donalda Tuska o wykluczenie Wiesławy Pawłowskiej, Henryka Procka, Jolanty Mrówczyńskiej, Andrzeja Skrobackiego, Jacka Rosy i Leszka Sienkiewicza z ugrupowania. Decyzja radnych KO o poparciu PiS uznana została za rażące naruszenie wartości partii.

Prawo i Sprawiedliwość świętuje sukces z radnymi KO

Z kolei radni PiS uważają za swój ogromny sukces zawarcie koalicji z częścią KO. Niektórzy członkowie PiS określają to porozumienie jako przełomowe i potwierdzające ich rosnący wpływ w regionie.

Piniewska ostrzegła, że Koalicja Obywatelska w Inowrocławiu stanowczo sprzeciwia się jakiejkolwiek formie współpracy z PiS. Zapowiedziała, że każda próba zawarcia podobnego układu w przyszłości spotka się z natychmiastowym wnioskiem o wykluczenie z ugrupowania.

Sytuacja w powiecie inowrocławskim pokazuje, jak głębokie podziały polityczne i wartościowe mogą wpłynąć na lokalną scenę polityczną. Zawarte porozumienie z PiS przez radnych KO odbija się szerokim echem, ukazując trudności w utrzymaniu jedności w ramach złożonych koalicji.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia