Dawcy znów wyjechali na drogi – profilaktyki brak

Czarna seria trwa - profilaktyki brak, choć są środki na nią nikt nie kwapi się do działań kompleksowych by chronić ludzkie życie.

116

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

brak profilaktyki, wypadki motocyklowe
brak profilaktyki, wypadki motocyklowe

Śmiertelny wypadek pod Wrocławiem, gdzie 38-letni motocyklista zginął po zderzeniu z barierami energochłonnymi, to kolejny tragiczny incydent z udziałem motocyklistów. Niestety, brak kompleksowych działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzi do coraz częstszych tragedii. Permanentny brak profilaktyki nie ułatwia zrozumienia problemu.

Czarna seria trwa – profilaktyki brak

Wypadki z udziałem motocyklistów stają się coraz częstsze. Według danych Komendy Głównej Policji od 1 stycznia do 5 maja 2024 roku doszło już do 459 wypadków. Wypadków które pochłonęły życie 53 osób. Ponad 480 zostało rannych. Statystyki te ujawniają alarmującą skalę zagrożenia na drogach.

Brak dostatecznej profilaktyki w obszarze bezpieczeństwa motocyklistów staje się coraz bardziej odczuwalny. W obliczu rosnącej liczby incydentów pilnie potrzebne są kampanie informacyjne dotyczące odpowiedzialnej jazdy oraz skuteczniejsza kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Niestety, wiele takich inicjatyw pozostaje na papierze, a kontrole motocyklistów często są zbyt pobieżne.

Problemem jest również niedostateczne szkolenie nowych kierowców jednośladów. Brak specjalistycznych kursów skupiających się na wyzwaniach jazdy motocyklem na drogach publicznych sprawia, że wielu kierowców nie posiada umiejętności pozwalających uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Infrastruktura drogowa, niedostosowana do specyfiki jazdy motocyklem, zwiększa ryzyko groźnych wypadków.

Apel o rozwagę i wsparcie systemowe

Policjanci regularnie apelują do kierowców o zachowanie rozwagi. Niestety, potrzebne są bardziej zorganizowane działania, takie jak precyzyjne monitorowanie bezpieczeństwa drogowego. Także wsparcie dla motocyklistów w kwestii techniki jazdy i świadomości ryzyka. Kampanie społeczne, inwestycje w infrastrukturę oraz skuteczniejsza edukacja mogą znacząco ograniczyć liczbę tragedii.

Wielu motocyklistów nadal ignoruje fundamentalne zasady bezpieczeństwa. Kierują się brawurą i przeceniają swoje umiejętności, co prowadzi do śmiertelnych konsekwencji. Przyspieszenie w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność, czy niezachowanie odpowiedniej odległości podczas manewrów, stają się częstymi przyczynami wypadków.

Alarmująca liczba wypadków z udziałem motocyklistów wymaga zdecydowanych działań. Poprawa edukacji kierowców, bardziej rygorystyczne egzekwowanie przepisów i rozwój kampanii uświadamiających o ryzyku są kluczowe, by zahamować czarną serię tragicznych zdarzeń na polskich drogach. Brak profilaktyki nie bierze się z braku środków a z braku wyobraźni decydentów.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia