Dlaczego Ryszard Madziar nie został Starostą Chełmskim? Bo Sasin za bardzo chciał

Porażka Madziara pokazuje wyraźne pęknięcia w strukturach PiS na poziomie lokalnym. Konflikty wewnętrzne i brak jedności mogą doprowadzić do dalszych podziałów, zagrażając pozycji PiS w regionie oraz przyszłym sukcesom wyborczym.

121

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ryszard Madziar ulubieniec Sasina
Ryszard Madziar nie jest ulubieńcem Chełmian


Ryszard Madziar, prawa ręka Jacka Sasina, poniósł kolejną porażkę na Lubelszczyźnie. Mimo poparcia partyjnych władz PiS, jego kandydatura na starostę chełmskiego została odrzucona. W starciu z byłym członkiem PSL, Piotrem Deniszczukiem, Madziar przegrał stosunkiem głosów 10:9. Wbrew zaleceniom władz PiS, czterech radnych tej partii poparło Deniszczuka.

Kontrowersyjna Kandydatura Ryszarda Madziara


Ryszard Madziar, określany jako „spadochroniarz z Wołomina”, nie zdobył zaufania lokalnych działaczy PiS. Jego poprzednia próba zdobycia mandatu poselskiego zakończyła się niepowodzeniem. Pomimo wysokiego miejsca na liście, nie zdobył wystarczającej liczby głosów, co zakończyło się klęską w wyborach do Sejmu.
Wybór Deniszczuka na starostę, mimo oskarżeń wobec niego i wicestarosty Jerzego Kwiatkowskiego, wywołał oburzenie w szeregach PiS. Ryszard Madziar planuje złożyć wniosek o wyrzucenie z partii trzech radnych, którzy głosowali przeciw niemu. Zwrócił również uwagę na ważną rolę, jaką jego kandydatura mogła odegrać w pozyskiwaniu środków dla powiatu.

Podziały w PiS i Brak Jedności – Ryszard Madziar nie łączy – on dzieli


Madziar odrzuca zarzuty, że jest spadochroniarzem, twierdząc, że działa na Lubelszczyźnie od wielu lat. Niemniej jednak, w szeregach PiS panuje frustracja z powodu licznych rozłamów i niezdolności do utrzymania jedności. W podobnych sytuacjach w innych powiatach PiS również stracił kontrolę na rzecz koalicji KO i Trzeciej Drogi.
Wielu lokalnych działaczy PiS obwinia kierownictwo za niezdolność do utrzymania władzy w regionie. Madziar nie znalazł poparcia nawet wśród kolegów z partii, co według niektórych posłów PiS było wynikiem braku zaufania do jego kandydatury.


Pomimo poparcia ze strony władz partii, Madziar nie zdołał przekonać lokalnych radnych do swojej kandydatury. Wydaje się, że władze partii nie były w stanie utrzymać kontroli nad decyzjami podejmowanymi na szczeblu lokalnym.

Zarzuty Przeciwko Deniszczukowi i niepewna przyszłość


Deniszczuk i jego zastępca, Kwiatkowski, zostali oskarżeni przez prokuraturę o przekroczenie uprawnień. Mimo to, Deniszczuk bagatelizuje te zarzuty, sugerując, że mają one charakter polityczny i są próbą zdyskredytowania jego osoby.


Porażka Madziara pokazuje wyraźne pęknięcia w strukturach PiS na poziomie lokalnym. Konflikty wewnętrzne i brak jedności mogą doprowadzić do dalszych podziałów, zagrażając pozycji PiS w regionie oraz przyszłym sukcesom wyborczym.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia