Ukrainiec poszukiwany czerwoną notą przez Interpol wpadł w Warszawie

Warszawska policja dopada groźnego oszusta z Ukrainy! - W USA przestępca może spędzić nawet 30 lat.

136

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ukrainiec poszukiwany przez Interpol - aresztowanie przestępcy
Ukrainiec poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Warszawie

Warszawska policja może pochwalić się kolejnym sukcesem – Ukrainiec poszukiwany przez Interpol został zatrzymany.

Zatrzymany obywatel Ukrainy to 28-letni mężczyzna poszukiwany przez Interpol. Za przestępcą była wystawiona czerwona nota. Oznacza to, że popełnione przez niego czyny są zagrożone wysokimi wyrokami i jest on niebezpiecznym przestępcą. W tym przypadku Ukrainiec w USA zajmował się praniem brudnych pieniędzy i oszustwami na szeroką skalę. W Stanach Zjednoczonych grozi za to kara 30 lat pozbawienia wolności. Za poszukiwanym wystawiono tam list gończy.

Informacje o miejscu pobytu 28-latka na terenie Warszawy, prawdopodobnie na Woli lub Bemowie, dotarły do funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji KRP Warszawa I. Działając błyskawicznie, zważywszy na plany ucieczki zatrzymanego, zorganizowali oni akcję mającą na celu jego szybkie schwytanie. Akcja zatrzymania przebiegła sprawnie.

Ukrainiec poszukiwany przez Interpol zatrzymany

Mężczyzna został zatrzymany w jednym z hoteli na warszawskiej Woli i przewieziony do komendy. Już następnego dnia doprowadzono go do prokuratury. Sąd, uwzględniając wniosek prokuratury, zastosował wobec zatrzymanego Ukraińca tymczasowy areszt. Przestępca obecnie czeka na podjęcie decyzji o ekstradycji do USA. Warto wspomnieć, że przestępstwa popełnione przez zatrzymanego Ukraińca miały charakter zorganizowany i wymierzone były w szerokie grono osób. Działania takie generują ogromne straty finansowe i godzą w poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa. Dlatego tak ważne jest konsekwentne zwalczanie tego typu przestępczości i oddawanie sprawców w ręce wymiaru sprawiedliwości. Zatrzymanie 28-letniego Ukraińca to kolejny dowód na to, że obecnie ucieczka z kraju nie oznacza uniknięcia kary za popełnione przestępstwa. Międzynarodowa współpraca policji oraz szeroko zakrojone działania Interpolu pozwalają na szybkie wytropienie i schwytanie takich osób.

Co to jest czerwona nota Interpolu?

Czerwona nota Interpolu, na podstawie której zatrzymano 28-latka, to najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań. Oznacza ona, że zatrzymany jest niebezpiecznym przestępcą, a jego schwytanie i przekazanie wymiarowi sprawiedliwości ma priorytetowe znaczenie. Co prawda Ukrainiec poszukiwany przez Interpol nie dopuścił się najcięższych przestępstw, jednak popełnione przez niego czyny są zagrożone wysoką karą w USA. Generują także duże straty finansowe dla skarbu państwa i zwykłych obywateli. Czerwoną notę Interpolu zwykle wystawia się za sprawcami umyślnych zabójstw, ciężkich uszkodzeń ciała, znacznych oszpeceń, handlu narkotykami na szeroką skalę oraz ataków terrorystycznych. W ten sposób poszukiwani są również przestępcy zajmujący się handlem ludźmi, praniem brudnych pieniędzy i porwaniami dla okupu. Czerwona nota Interpolu jest także wystawiana za osobami, które uciekły z więzienia. Należy jednak zaznaczyć, że Interpol nie prowadzi ścigania na własną rękę. Czerwona nota jest jedynie narzędziem ułatwiającym wymianę informacji i koordynację działań pomiędzy krajami członkowskimi.  

Przeczytaj o tym/, ile przestępstw w Polsce popełniają obcokrajowcy.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia