Czy ChatGPT zagraża Google i Apple?

OpenAI szykuje niespodziankę na poniedziałkowy wieczór. Nowa technologia asystenta głosowego w drodze

89

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy ChatGPT zagraża Google i Apple? Nowości od OpenAI

Już w poniedziałek o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpocznie się długo oczekiwana konferencja OpenAI. Firma ma zamiar zaskoczyć uczestników prezentując nowe wersje demonstracyjne ChatGPT oraz aktualizacje GPT-4. Prezes OpenAI, Sam Altman, już wcześniej na platformie X zdradził, że podczas konferencji nie będzie mowy ani o GPT-5, ani o nowej wyszukiwarce. Zamiast tego, Altman podkreślił, że zespół OpenAI pracował niezwykle intensywnie nad nowymi funkcjonalnościami, które ich zdaniem przypadną do gustu użytkownikom. W swoim wstępnym zapowiedzi przed weekendem, Altman porównał te nowe możliwości do magii, zasugerowawszy, że są one równie fascynujące i zaskakujące jak rzeczywiste zaklęcia.

Według informacji zebranych przez portal The Information, OpenAI zamierza zaprezentować światu swoją najnowszą technologię w postaci zaawansowanego asystenta głosowego. Ten program nie tylko będzie mógł prowadzić rozmowy z użytkownikami, ale również będzie posiadał zdolność rozpoznawania obiektów oraz obrazów. Co więcej, według źródeł portalu The Information, którzy mieli już okazję korzystać z tego programu, asystent będzie potrafił rozpoznawać sarkazm, co stanowi kolejny krok w kierunku bardziej zaawansowanej komunikacji maszynowej.

Nowy asystent głosowy od OpenAI ma zostać wyposażony w ulepszone funkcje logicznego myślenia, co sprawi, że będzie potrafił wykonywać zadania, których wcześniej nie było możliwe. Na przykład będzie pełnił rolę korepetytora dla uczniów oraz będzie potrafił rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne. Ponadto, program będzie zdolny do rozpoznawania, opisywania, a nawet tłumaczenia otaczającego świata. W praktyce oznacza to, że asystent będzie w stanie wyjaśnić znaki drogowe czy nawet udzielić wskazówek dotyczących naprawy samochodu. Te innowacje zapowiadają rewolucję w dziedzinie interakcji człowieka z komputerami, otwierając drzwi do szerokiego zakresu zastosowań, od edukacyjnych po praktyczne wsparcie w życiu codziennym.

Elon Musk kontra OpenAI

Ostatnio OpenAI znalazło się w centrum uwagi, jednak nie z powodu kolejnych sukcesów, lecz z powodu kontrowersji. Elon Musk, znany przedsiębiorca i jeden z założycieli OpenAI, zdecydował się pozwać firmę. Pomimo swojego statusu jako jednej z najbardziej gorących firm ostatnich lat, OpenAI spotkało się z krytyką dotyczącą sposobu prowadzenia biznesu. W minionym roku firma zmagała się z wewnętrznymi konfliktami, które osiągnęły punkt kulminacyjny w starciu na szczycie. Starcie to doprowadziło do odejścia Sama Altmana, prezesa OpenAI, który jednak później powrócił do firmy.

Teraz, w obliczu pozwu Elona Muska, OpenAI ponownie znalazło się pod ostrzałem krytyki. Mimo że firma kontynuuje swoje innowacyjne działania, jej wewnętrzne i zewnętrzne wyzwania mogą wpłynąć na jej dalszy rozwój i reputację. Po długim okresie względnego spokoju, spór w OpenAI nagle powrócił do pierwszego planu, gdy Elon Musk, jedno z oryginalnych głównych postaci w firmie, postanowił podjąć działania prawne przeciwko niej. Jego główne zastrzeżenia dotyczyły kierunku, w jakim zmierzała firma pod przywództwem Sama Altmana, oskarżając ją o zdradę misji, która pierwotnie miała być niewiążącym działaniem na rzecz dobra społecznego.

W marcu Musk złożył pozew, a zarzuty dotyczyły zarówno samej OpenAI, jak i jej szefa. Po ogłoszeniu pozwu firma postanowiła stanowczo zareagować, publikując na swoim oficjalnym blogu odpowiedź na przedstawione oskarżenia. W odpowiedzi, firma udostępniła również fragmenty korespondencji e-mailowej między Elonem Muskem a kierownictwem OpenAI, sugerując, że miliarder dążył do połączenia OpenAI z Teslą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia