Zabójstwo sprzed 23 lat wyjaśnione: Morderca Karoliny K. zatrzymany!

Nowe technologie doprowadziły do sprawcy: 47-latek odpowie za popełnioną zbrodnię

179

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zabójstwo sprzed 23 lat - policjant prowadzi aresztowanego mężczyznę. Aresztowany ma ręce skute kajdankami na plecach.

Zdarzają się zbrodnie, które nigdy nie zostają wyjaśnione i zostają umorzone. Są też takie, do których na szczęście wracają zdeterminowani śledczy, łapiący zbrodniarzy dzięki nowym technologiom. Tak było z niewyjaśnioną dotychczas, umorzoną przez 23 lata sprawą zaginięcia we wrześniu 2001 roku, 19-letniej wówczas Karoliny K., której zwłoki znaleziono w Wiśle. Zabójstwo sprzed 23 lat

Niewyjaśnione zabójstwo sprzed 23 lat

Kiedy 19-letnia Karolina K. pojechała w towarzystwie swojego brata, na odbywające się w dniu 2 września 2001 roku, w Pruszczu Pomorskim dożynki, nic nie zapowiadało tragedii. Brat Karoliny wrócił z imprezy wcześniej, natomiast ona, w towarzystwie innych osób pozostała do końca imprezy. Ponieważ Karolina K. nie wróciła z zabawy, rodzina zgłosiła jej zaginięcie.

Dwa tygodnie później ok. 13 km od Pruszcza Pomorskiego w miejscowości Grabówko, spacerowicz odkrył w Wiśle, zwłoki kobiety. Ponieważ znaczny stan rozkładu znalezionego ciała, uniemożliwiał bezpośrednią identyfikację, tożsamość kobiety potwierdziły dopiero specjalistyczne badania. Niestety, podejrzenia potwierdziły się, to były zwłoki Karoliny K.

W wyniku prowadzonego wówczas dochodzenia ustalono, iż na tej samej zabawie dożynkowej był obecny Adrian W., dopiero co zwolniony z więzienia, po odbyciu kary za gwałt. 25-latek w trakcie przesłuchania zaprzeczał, że znał ofiarę czemu zaprzeczały zeznania innych świadków. Z braku dowodów zbrodni w marcu 2002 roku, sprawę umorzono.

Powrót do zabójstwa sprzed 23 lat

Ponieważ od tamtej pory w kryminalistyce nastąpił wielki postęp, pojawiły się nowe możliwości i techniki, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy wrócili do sprawy zaginionej 19-letniej Karoliny K. Ponownie pobrano próbki z zabezpieczonych przed laty śladów, które trafiły do biegłego. Ten stwierdził, że w rzeczach zabezpieczonych w mieszkaniu Adriana W. znajduje się materiał genetyczny należący do zaginionej Karoliny K. oraz że ten rodzaj śladu może zostawić jedynie osoba przebywająca w danym miejscu. To obaliło tezę Adriana W., że jakoby 19-latki nigdy u niego nie było.

Dalsza praca policjantów i prokuratora oraz zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na ponowne podjęcie śledztwa. Na początku maja tego roku, 47-letniego dziś Adriana W. odbywającego karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo młodej kobiety, którego dokonał w sierpniu 2002 roku, został doprowadzono z zakładu karnego do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Tu prokurator postawił mu zarzut dokonania w okresie pomiędzy 2 a 16 września 2001 roku zabójstwa Karoliny K., a następnie wrzucenia jej zwłok do Wisły. Mężczyzna na wniosek prokuratora, został decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące.

Śledztwo trwa, i jest bardzo prawdopodobne, że Adrian W. odpowie za zbrodnię sprzed 23 lat.

(Źródło:policja.pl)

Mogło ci umknąć: Tragiczny I kwartał sezonu motocyklowego 2024

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy ponieważ umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia