Bronisław Komorowski znów szczery do „bulu”

Były prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że "wyborcy lubią obietnice, nawet jeżeli od początku wiadomo, że nie można ich zrealizować". Polityka Platformy obywatelskiej i jej sto konkretów są jedynie kłamstwem wyborczym i wyłączną walką o stołki.

231

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bronisław Komorowski znów szczery do bulu. prezydent Bronisław Komorowski foto PAP
Bronisław Komorowski znów szczery do bulu. prezydent Bronisław Komorowski foto PAP

Były prezydent Bronisław Komorowski powiedział w wywiadzie udzielonym w Radio ZET, że „wyborcy lubią obietnice, nawet jeżeli od początku wiadomo, że nie można ich zrealizować„. Po tych słowach widać że cała polityka Platformy obywatelskiej i jej sto konkretów są jedynie kłamstwem wyborczym i wyłączną walką o stołki. Kolejnym dowodem na tego typu działanie jest rekonstrukcja rządu o której Bronisław Komorowski powiedział „Obawiam się, jakie będą skutki wyborcze tego, że byli ministrowie, odchodząc z rządu, poszli do Parlamentu Europejskiego”. I dalej „część wyborców koalicji rządzącej może mieć wątpliwości dotyczącego tego, dlaczego ministrowie odeszli z urzędu”. Jeżeli chodzi o sondaże pokazujące, zwiększającą się ilość przeciwników rządu Donalda Tuska, stwierdził, „że to może wynikać ze zniecierpliwienia”. „Część wyborców oczekiwała bardzo radykalnego rozliczenia rządu pisowskiego, a to się nie zawsze udaje” mówił dalej były prezydent.

Bronisław Komorowski szczery do bulu.
Bronisław Komorowski szczery do bulu.

Bronisław Komorowski wyborcy lubią, jak im się obiecuje

W pewnym momencie rozmowy, prezydent Komorowski w chwili szczerości „do bulu” powiedział, że „wyborcy lubią, jak im się obiecuje„. „Nawet jeśli wiadomo od początku, że tych obietnic się w pełni nie zrealizuje. Ludzie chcą mieć nadzieję i mają nadzieję

Na reakcję nie trzeba było zbyt długo czekać ponieważ wypowiedź zauważyli nie tylko politycy opozycji. Jacek Sasin z PiS napisał „Brawo Panie Prezydencie, nikt lepiej nie ujął filozofii Pańskiej formacji!”. Z kolei Sebastian Kalet z Suwerennej Polski ocenił wypowiedź w następujący sposób „Według Komorowskiego wyborcy uwielbiają być oszukiwani. Uśmiechają się pewnie na samą myśl, że Tusk niedługo znowu ich okłamie”. Na oficjalnym profilu partii Razem napisano: „Niech ludzie żyją złudzeniami, że może być lepiej”.

Bronisław Komorowski znów szczery do „bulu” jak po tsunami

Może nie wszyscy pamiętają, ale Bronisław Komorowski był oceniany jako jeden z najgorszych prezydentów. Do szczególnych zasług należy przypomnieć to co napisał między innymi następujące słowa: „Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japonii w bulu i nadzieji na pokonanie skutków katastrofy”. Był to wpis do księgi kondolencyjnej wystawionej w ambasadzie Japonii po trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii, w 2011 roku.

W zdaniu tym prezydent popełnił jednak dwa błędy ortograficzne, pisząc „bulu” i „nadzieji” – twierdzą internauci i dziennikarze, wytykając Komorowskiemu „szkolne pomyłki”.

 

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników wydarzeń do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia