Konfederacja: „Tusk to dyplomatyczny zdrajca”

Premier Donald Tusk w obliczu oskarżeń o zdradę dyplomatyczną? Politycy z ugrupowania Konfederacja nie pozostawiają suchej nitki na szefie Rządu.

156

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Konfederacja:
Konfederacja: "Tusk to zdrajca dyplomatyczny"

Na konferencji prasowej w Sejmie, Tomasz Grabarczyk, przedstawiciel ugrupowania Konfederacja, powiadomił o planach złożenia w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury.

Konfederacja składa zawiadomienie: „To zdrada”

Argumentacja Grabarczyka opiera się na artykule 129 kodeksu karnego, który określa karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat dla osób działających na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, będących upoważnionymi do reprezentowania kraju w stosunkach zagranicznych.

Powodem dla tego oskarżenia jest oficjalne potwierdzenie przez Komisję Europejską zakończenia procedury na mocy art. 7 ust. 1 Traktatu o UE oraz dodatkowe stwierdzenie w komunikacie, że Rzeczpospolita Polska uznała pierwszeństwo prawa UE nad własnym prawodawstwem.

„Dla nas, dla wszystkich zdroworozsądkowych Polaków, oznacza to po prostu, że Donald Tusk, jako premier Rzeczypospolitej Polskiej, dopuścił się zdrady dyplomatycznej i wobec tego składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zdrady dyplomatycznej do prokuratury na Prezesa Rady Ministrów, Donalda Tuska. — oświadczył Grabarczyk.

Sytuacja stawia premiera Tuska w bardzo trudnym świetle, gdyż uznaje się, że działając na rzecz uznania pierwszeństwa prawa UE nad krajowym prawem, dopuścił się działania na szkodę interesów polskiego państwa.

Obawy o suwerenność i niezależność

Nie bez znaczenia jest fakt, iż taka sytuacja może wywołać niepokój wśród społeczeństwa, szczególnie w kontekście obaw o suwerenność i niezależność państwa. Oskarżenie o zdradę dyplomatyczną stawia pod znakiem zapytania lojalność premiera wobec interesów narodowych oraz jego zdolność do skutecznego zarządzania krajem.

Na reakcję rządu oraz samego premiera Tuska na te oskarżenia z pewnością będzie trzeba poczekać. Jednakże już teraz widać, że ta sprawa może mieć istotne konsekwencje dla bieżącej sytuacji politycznej w Polsce oraz dla samej reputacji Donalda Tuska.

Kluczowe będzie także, jak prokuratura podejmie te zarzuty i czy znajdzie dostateczne podstawy do wszczęcia postępowania w tej sprawie. Jednakże samo zgłoszenie oskarżenia przez Konfederację może mieć wpływ na debatę publiczną i dalsze losy polityczne premiera Tuska oraz samej Konfederacji.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia