Narkotykowy baron zatrzymany przez Łowców Cieni – film

Poszukiwany od dwóch lat lider jednego z największych gangów na Mazowszu został zatrzymany przez Łowców Cieni z CBŚP

122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

król narkotykowego Mazowsza, mężczyzna skuty kajdankami
król narkotykowego Mazowsza zatrzymany przez CBŚP

Wczoraj król narkotykowego Mazowsza został zatrzymany przez elitarną jednostkę CBŚP – „łowców cieni”. Przestępca był poszukiwany od dwóch lat.

Mariusz Z. – pseudonim „Małpa” był jednym z liderów rozbitego dwa lata temu gangu narkotykowego działającego na Mazowszu. policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wkroczyli do akcji, rozbijając grupę przestępczą i zatrzymując kilkunastu jej członków. „Małpie” jednak udało się uciec. Zerwał kontakty z dawnymi znajomymi i zaczął skutecznie się ukrywać. W zeszłym roku prokuratura wystawiła za nim list gończy. Jego realizacją zajęli się funkcjonariusze z tzw. grupy łowców cieni działającej w ramach CBŚP. Tym razem jednak „Małpa” nie miał szczęścia. Funkcjonariusze namierzyli go na jednym z warszawskich parkingów. Mężczyzna, zorientowawszy się, że został otoczony, próbował uciec. Rozpoczęła się krótka, ale zacięta pogoń, zakończona obezwładnieniem „Małpy”.

Król narkotykowego Mazowsza zatrzymany przez CBŚP

Podczas przeszukania policjanci ujawnili narkotyki: około 100 gramów kokainy, 700 gramów heroiny, 720 gramów marihuany oraz trzy namioty kryjące profesjonalną plantację konopi indyjskich. Oprócz tego „Małpa” miał przy sobie nielegalną broń, co dodatkowo pogorszyło jego sytuację. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, posiadania, handlu i produkcji środków odurzających, a także nielegalnego posiadania broni. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie „Małpy” to niewątpliwie ogromny sukces policji i kolejny cios w zorganizowaną przestępczość na Mazowszu. Pokazuje ono również, że nawet najbardziej skrupulatnie ukrywający się przestępcy nie mogą czuć się bezpieczni, gdy na tropie są „łowcy cieni”. Warto podkreślić, że sukces w zatrzymaniu „Małpy” to wynik długotrwałych działań operacyjnych oraz ścisłej współpracy różnych wydziałów CBŚP i policji.

Kim są łowcy cieni?

„Łowcy cieni” to nieformalna nazwa elitarnej grupy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), powołanej do tropienia i zatrzymywania najgroźniejszych przestępców w Polsce. To właśnie przez nich został zatrzymany król narkotykowego Mazowsza. Działają w ukryciu, z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod i technologii, często pod przybraną tożsamością. „Łowcy cieni” pracują w małych, kilkuosobowych zespołach, ale ściśle współpracują z innymi jednostkami policji, służbami specjalnymi oraz organami ścigania w kraju i za granicą. To pozwala im na wymianę informacji i wykorzystywanie różnych zasobów w walce z przestępczością. Funkcjonariusze z tej grupy przechodzą przez specjalistyczne szkolenia, które przygotowują ich do tropienia i zatrzymywania najgroźniejszych przestępców. Uczą się m.in. psychologii kryminalnej, obserwacji, sztuki negocjacji, walki wręcz, posługiwania się bronią palną i najnowocześniejszymi technologiami. Takie przygotowanie pozwala funkcjonariuszom na odnoszenie sukcesu i zatrzymywanie nawet najlepiej ukrywających się przestępców.

Akcję zatrzymania “Małpy” możesz zobaczyć na tym filmie

Przeczytaj także o zatrzymaniu Szamana z Otwocka.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia