Lewitujący pociąg na księżycu? To nie bajka!

Lewitujący pociąg na księżycu? Choć brzmi jak science fiction, NASA właśnie pracuje nad technologią, która może to uczynić rzeczywistością!

77

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lewitujący pociąg na księżycu? To nie bajka!
Lewitujący pociąg na księżycu? To nie bajka!

Przedstawiamy FLOAT czyli kosmiczny lewitujący pociąg, który ma zrewolucjonizować transport na Srebrnym Globie.

FLOAT – skrót od Flexible Levitation on a Track – to innowacyjny koncept opracowany w ramach programu Innovative Advanced Concepts NASA. System ten składa się z trójwarstwowej taśmy pełniącej funkcję torów, wykonanej z grafitu, obwodów elastycznych i cienkich paneli solarnych. Te ostatnie zapewniają zasilanie całej konstrukcji, niczym potężny powerbank.

Lewitacja nad księżycowym regolitem? To możliwe!

Dzięki zastosowaniu diamagnetyzmu roboty poruszające się nad taśmą będą lewitować. System ma być również odporny na księżycowy pył, który mógłby zakłócać jego działanie.

FLOAT ma służyć do automatyzacji transportu materiałów na duże odległości powierzchni Księżyca. Szczególnie istotne będzie wydobycie regolitu, który może posłużyć do budowy izolacji termicznej księżycowych baz lub jako materiał konstrukcyjny. Roboty poruszające się z prędkością 0,5 m/s (czyli 1,8 km/h) będą w stanie przewozić nawet 100 ton surowca dziennie!

FLOAT to nie tylko rewolucja w transporcie księżycowym. Ten modułowy system można dowolnie modyfikować i rozwijać w zależności od potrzeb. Roboty poruszające się po torze z łatwością dostosują się do zmiennego ukształtowania terenu.

Kosmiczny lewitujący pociąg. Wizja przyszłości?

Zastosowanie FLOAT na Księżycu to dopiero początek. W przyszłości podobne rozwiązania mogą zostać wykorzystane na Marsie i innych planetach, które ludzkość będzie badać.

FLOAT to kolejny przykład niezwykłego innowacyjnego projektu NASA. System ten nie tylko zrewolucjonizuje transport na Księżycu, ale również utoruje drogę do dalszej eksploracji kosmosu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia z projektu i wizualizujemy sobie kosmiczne podróże pociągiem!

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia