Nowy zarząd w pierwszych dniach pracy daje sobie duuuużą podwyżkę

Etyka to takie archaiczne słowo, pochodzi z greki więc prezes udaje Greka ale daje sobie podwyżkę bo to PWPW fabryka pieniędzy

209

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Etyka to takie archaiczne słowo, pochodzi z greki więc prezes udaje Greka ale daje sobie podwyżkę bo to PWPW fabryka pieniędzy
Etyka to takie archaiczne słowo, pochodzi z greki więc prezes udaje Greka ale daje sobie podwyżkę bo to PWPW fabryka pieniędzy

Podwyżki zarobków zarządu w spółce Skarbu Państwa tuż po objęciu stanowisk przez nowo mianowanych członków. Te działania stały się obiektem zainteresowania opinii publicznej. Ten nowy scenariusz, jak w przypadku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Nowy zarząd otrzymał znaczne podwyżki już po miesiącu pracy, jest widoczny jako nowy trend w działaniach nowego rządu. Oczywiście zrobiono to z zachowaniem podstaw ekonomii. Podwyżki są tylko dla zarządu, dla pracowników nie ma bo musi być jakiś porządek. Ten piękny nowy ale jakże stary trend odkryli reporterzy TVN24, trochę z opóźnieniem ale jednak. Z opóźnieniem bo uchwała była 22 lutego, zarząd szybko się ukonstytuował i powynagradzał bo to sprawny organizacyjnie zarząd.

Szybka reakcja na rynkowe standardy czyli zachowano standardy, jest CACY a reszta do pracy


Według zarządu PWPW, decyzja o podwyżkach miała na celu dostosowanie wynagrodzeń. Dostosowanie ich do poziomu, jaki jest normą wśród menadżerów spółek o podobnej skali działalności. Taka strategia ma zapewnić przyciągnięcie i utrzymanie wysokiej klasy specjalistów zdolnych efektywnie zarządzać spółką państwową na konkurencyjnym rynku. Przypomnę że chodzi o PWPW czyli fabrykę pieniędzy której zarząd musi mierzyć się z konkurencją na rynku. Chodzi o konkurencję do żłobu? chyba!
Pracownicy PWPW wyrazili zaniepokojenie, że tak szybkie i wysokie podwyżki mogą wpłynąć negatywnie na atmosferę wewnętrzną. Zwłaszcza że trwają rozmowy o podwyżkach dla szerokiego grona pracowników. Pracownicy oczekują, że poprawy warunków finansowych doświadczą także oni, co buduje ich zaangażowanie i lojalność wobec firmy.


Choć z intencji nowego zarządu wyłania się obraz prób odpolitycznienia spółki, krytycy wskazują na silne związki polityczne nowego prezesa z działaczami miejskimi. Oskarżenia o upolitycznienie zarządzania są poważne, szczególnie że nowo mianowany prezes współpracował z wpływowymi politykami w przeszłości.

Etyka to takie archaiczne słowo, pochodzi z greki więc prezes udaje Greka


Pytania o etykę stawiane są zwłaszcza w kontekście procesu rekrutacyjnego, gdzie osoby decydujące o wyborze prezesa były bezpośrednio powiązane z nim wcześniej. To podnosi obawy o obiektywność i transparentność procesu selekcji.
Szeroka dyskusja społeczna na temat wysokości wynagrodzeń w spółkach państwowych pokazuje, że społeczeństwo oczekuje odpowiedzialności w zarządzaniu publicznymi środkami. Wysokie podwyżki, szczególnie w kontekście państwowej spółki, są krytykowane jako niezgodne z zasadami etycznymi i oczekiwaniami społecznymi.


Rząd, pod którego nadzorem funkcjonują spółki Skarbu Państwa, musi zmierzyć się z rosnącą presją dotyczącą zarządzania państwowymi aktywami. Oczekuje się, że podejmie kroki w celu zapewnienia większej przejrzystości i uczciwości w procesach decyzyjnych.

Budują zaufanie publiczne, budowa jest droga


Przed nowym zarządem PWPW stoi zadanie nie tylko zarządzania spółką, ale także odbudowania zaufania publicznego i wewnętrznego. Muszą wykazać, że ich kompetencje i strategie przyniosą korzyści całej organizacji, a ich wynagrodzenie jest proporcjonalne do osiąganych rezultatów.

Decyzje o wysokich podwyżkach mogą mieć długoterminowe konsekwencje zarówno dla wizerunku spółki, jak i dla ogólnego postrzegania zarządzania spółkami państwowymi w Polsce. Jest to kluczowy moment dla rządu, który musi zdecydować, jakie kierunki przyjmie w przyszłości w kwestii zarządzania publicznymi przedsiębiorstwami.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia