Rosja podejrzana o wzniecanie pożarów w Polsce! Nie można wykluczyć!

Czy wobec tego serię pożarów należy traktować, jako ingerencję obcych służb, czy serię nieszczęśliwych zdarzeń?

127

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Adam Bodnar skomentował sprawę serii pożarów w Polsce. Jeden z nich wybuchł na Marywilskiej 44 w Warszawie

Prokuratura rozpoczęła dochodzenie w związku z pożarem na Marywilskiej 44. Adam Bodnar zaznaczył, że na obecnym etapie śledztwa nie można wykluczyć żadnej możliwości dotyczącej przyczyny pożaru. Minister sprawiedliwości został zapytany, czy można rozważać celowe działania w tej sytuacji. W niedawnej przeszłości nasz kraj był świadkiem serii poważnych pożarów, które dotknęły różne regiony. W Warszawie doszło do tragicznego pożaru hali przy ulicy Marywilskiej. Na Śląsku, w Siemianowicach Śląskich, wybuchł pożar w zakładzie chemicznym, co stanowiło niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców i środowiska. Dodatkowo, w Grodzisku Mazowieckim, w trakcie trwania egzaminu maturalnego, ogniem objęła budynek liceum, co spowodowało znaczące zakłócenia w przebiegu egzaminów. Kolejnym z dziwnych zdarzeń tego typu był, potężny pożar, który wybuchł w poniedziałkowy wieczór, 13 maja, po godzinie 20 na terenie nieużytkowanego składowiska odpadów w miejscowości Łąki. Ogień ogarnął teren o wymiarach 20 metrów na 30 metrów. Paliły się opony i elementy tapicerki. Kłęby czarnego dymu widoczne były z daleka.

Brytyjski dziennik cytuje ostrzeżenia europejskich agencji wywiadowczych. Które sugerują, że Rosja planuje przeprowadzić rozległą akcję sabotażową na terenie całego kontynentu europejskiego. W obecnej fazie, kiedy dochodzi do poważnych incydentów, nie można wykluczyć żadnej możliwości. Tomasz Siemoniak, nowy minister spraw wewnętrznych i administracji. Podkreślił w poniedziałek, że trwające śledztwo ma na celu ustalenie faktów. W tym potencjalnego zaangażowania osób spoza kraju w niedawne pożary. Będziemy na bieżąco informować o postępach dochodzenia.

Polska pod lupą po serii tajemniczych pożarów

Jeszcze niedawno agencje bezpieczeństwa Polski donosiły o udanej interwencji, która doprowadziła do zatrzymania jednostki planującej zamach na jedną z fabryk w okolicach Wrocławia. Niemal równo trzy tygodnie temu, służby doniosły o kolejnym sukcesie, zatrzymując mężczyznę podejrzanego o działalność szpiegowską, który zbierał informacje dotyczące lotniska w Rzeszowie oraz Jesionce. Te incydenty, choć izolowane, nie stanowią jedynych przypadków. Jak zaznaczył Adam Bodnar w wywiadzie dla Polsat News. Obecnie Polska jest otoczona teatrem wojennym, gdzie wojna hybrydowa toczy się nieustannie. W takim kontekście, trudno wykluczyć nawet najbardziej niepokojące scenariusze.

Minister sprawiedliwości ogłosił także uruchomienie specjalnych grup śledczych w prokuraturze, które zajmą się analizą pożaru na Marywilskiej w Warszawie. Zapewnił, że prokuratura jest przygotowana na tę sprawę i pozostaje w stałym kontakcie zarówno ze strażą pożarną, jak i policją. Co do kwestii celowości pożaru w hali, Bodnar podkreślił, że byłoby nieodpowiedzialne z jego strony wyciąganie pochopnych wniosków. To zadanie należy do służb, które są odpowiedzialne za gruntowne zbadanie sprawy. Czy pożar był wynikiem skoordynowanej akcji czy też zwykłego zbiegu okoliczności, to kwestia, którą należy ustalić w procesie dochodzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia