Strajk głodowy Związku Rolników „Orka” trwa

Grupa 11 rolników ze Związku Rolników "Orka" domaga się spotkania z premierem w sprawie unijnego Zielonego Ładu. Rolnicy protestujący w Sejmie rozpoczęli w poniedziałek strajk głodowy,

122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Strajk głodowy Związku Rolników Orka trwa; Mariusz Borowiak przedstawiciel rolników.
Strajk głodowy Związku Rolników Orka trwa; Mariusz Borowiak przedstawiciel rolników.

Rolnicy protestujący w Sejmie rozpoczęli w poniedziałek strajk głodowy, ogłaszając, że kontynuują protest do czasu, aż premier Donald Tusk spełni ich żądania rozmowy. Grupa 11 rolników ze Związku Rolników „Orka” domaga się spotkania z premierem w sprawie unijnego Zielonego Ładu. Rolnik Mariusz Borowiak mówił, że „wszystkie organizacje, które do tej pory próbowały rozmawiać, nie uzyskały tej rozmowy z panem Donaldem lub rozmowy kończyły się na niczym”.

Mariusz Borowiak, przedstawiciel rolników, poinformował na konferencji prasowej, że od poniedziałku rozpoczynają strajk głodowy, ograniczając się jedynie do spożywania wody. Protestujący śpią na rozłożonych na podłodze karimatach, na podłodze Sejmu i oczekują na spotkanie z premierem. Krytycznie oceniono działania wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka, oskarżając go o ataki i oczernianie protestujących w mediach. 

Borowiak zaproponował politykom wszystkich opcji politycznych dołączenie do protestu, sugerując spędzenie nocy w Sejmie razem z rolnikami. Minister rolnictwa Czesław Siekierski zaproponował spotkanie poza Sejmem, jednak rolnicy odmówili, obawiając się, że nie będą mogli wrócić do budynku.

Strajk głodowy Związku Rolników „Orka” trwa

Protestujący rolnicy nadal czekają na spotkanie z premierem w Sejmie, a ich strajk głodowy trwa. Czego boi się Donald Tusk? Czy nowy minister od ludzi o silnych rękach Tomasz Siemoniak minister spraw wewnętrznych i administracji użyje siły tak jak jego poprzednik. 

Związek Rolniczy “Orka” jest nową organizacją, a jego liderami są byli działacze rolniczej Agrounii. Orka powstała po decyzji sprzedaniu się Michała Kołodziejczaka i starcie z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Na koniec zapraszam do lektury artykułu – Protest rolników i „Solidarności” w Warszawie

Strajk głodowy Związku Rolników Orka trwa; Jeden z plakatów podczas manifestacji 10 maja w Warszawie;  Protest rolników i „Solidarności” w Warszawie - Zielony jad
Strajk głodowy Związku Rolników Orka trwa; Jeden z plakatów podczas manifestacji 10 maja w Warszawie;  Protest rolników i „Solidarności” w Warszawie – Zielony jad

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników wydarzeń do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia