Tąpnięcie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Poszukiwania czwartego górnika trwają

Niebezpieczeństw pod ziemią jest wiele, ruchy górotworu, pożary, zalania, wybuchy metanu i pyłu węglowego oraz samozapłon węgla.

105

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tąpnięcie w kopalni - dwóch górników pochylonych nad taśmociągiem z węglem. Ubrani w drelichy, kaski z lampami.

Jak donoszą media, w jednym z wiodących zakładów wydobywczych węgla kamiennego, kopalni Mysłowice-Wesoła ok. godziny 3:29, doszło do silnego wstrząsu podziemnego. Do zdarzenia doszło 665 metrów pod ziemią, gdzie w tym czasie pracowało piętnastu górników, jedenastu z nich udało się pomyślnie ewakuować. Podjęta akcja ratownicza miała na celu dotarcie do pozostałych czterech górników. Udało się dotrzeć do trzech z zaginionych, niestety dwaj z nich nie żyją. Trzeci z odnalezionych został przewieziony do szpitala w Sosnowcu. Tąpnięcie w kopalni

Tąpnięcie w kopalni to jedno z wielu zagrożeń

Po raz kolejny, siły natury pokazały swoją wyższość nad człowiekiem. Pomimo stosowania licznych zabezpieczeń oraz systemów monitorowania, tąpnięcie zaskoczyło pracujących pod ziemią. W Kopalni Węgla Kamiennego „Mysłowice-Wesoła” na górników czyhają liczne zagrożenia, takie jak: ruchy górotworu, pożary, zalania, wybuchy metanu i pyłu węglowego oraz samozapłon węgla.

Zlokalizowana na terenie Mysłowic i Katowic kopalnia, powstała z połączenia w styczniu 2007 roku dwóch zakładów wydobywczych, KWK „Mysłowice” oraz KWK „Wesoła”. Obecnie w KWK „Mysłowice-Wesoła” jest częścią Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Akcja ratunkowa trwa.

Mogłeś przeoczyć: Skandal w Boeingu: wadliwe samoloty i fałszowanie dokumentacji? Czy Boeing stawia zyski nad bezpieczeństwo pasażerów?

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy ponieważ umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia