Alarm w bazie nuklearnej! Chińska kopalnia kryptowalut tuż obok amerykańskiej bazy ! Czy Chińczycy szpiegowali?

Ciekawe czy Amerykanie wiedzą, że zaraz za meksykańską granicą, w chińskich fabrykach powstają ich ulubione sofy i fotele.

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

chińska kopalnia kryptowalut - komputerowa grafika, na tle elektronicznej mapy wszystkich kontynentów, centralnie umieszczony złoty Bitcoin. Tło niebieskie.

Jakież musiało być zdziwienie na twarzach amerykańskich urzędników gdy okazało się, że jedna z ich baz nuklearnych sąsiaduje z chińską kopalnią kryptowalut. Wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny. Kiedy władze zostały poinformowane o zaistniałej sytuacji, przez jednego z obywateli, prezydent USA Joe Biden powołując się na obawy związane ze szpiegostwem, natychmiast nakazał chińskiej firmie wydobywającej kryptowaluty, oraz jej partnerom sprzedaż posiadanej ziemi znajdującej się w pobliżu amerykańskiej bazy rakiet nuklearnych. Chińska kopalnia kryptowalut

Nakaz eksmisji chińskiej kopalni kryptowalut

USA zakazują chińskiemu podmiotowi wydobywającemu kryptowaluty, dostępu do obszaru w pobliżu bazy nuklearnej. Joe Biden dał firmie „MineOne Partners” 120 dni na sprzedaż posiadanego przez nią gruntu w pobliżu bazy rakiet nuklearnych. Teren znajduje się niecałe 1,6 km od bazy sił powietrznych w stanie Wyoming, gdzie przechowywane są międzykontynentalne rakiety balistyczne. W swoim oświadczeniu Biały Dom stwierdził, że tak bliskie położenie nieruchomości, będących w większości własnością obywateli Chin od strategicznej bazy rakietowej… oraz obecność specjalistycznego sprzętu pochodzącego z zagranicy, który może ułatwiać działania inwigilacyjne oraz szpiegowskie, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

W Bazie Sił Powietrznych Francisa E. Warrena w Wyoming znajdują się nuklearne, międzykontynentalne rakiety balistyczne Minuteman III.

Ten kluczowy element strategicznego arsenału armii amerykańskiej, to produkt firmy Boeing, przeznaczony do przenoszenia broni jądrowej. Mogący się poruszać z prędkością ok. 24 000 km/h pocisk, ma zasięk ok 10 tys km. W tej chwili, w bazach na terenie stanów Wyoming, Montana oraz Dakota Północna, jest rozmieszczonych ok. 400 pocisków Minuteman III.

W wyniku przeprowadzonego postępowania ustalono, iż chiński podmiot „MineOne Partners” zakupił grunt w pobliżu bazy wojskowej, w 2022 roku. Wkrótce po tym zainstalował sprzęt do wydobywania kryptowalut. Biały Dom stwierdził również, że instytucja analizująca wszelkie transakcje pod kątem bezpieczeństwa narodowego, Komisja Inwestycji Zagranicznych w USA (CFIUS), nie została powiadomiona o zakupie dokonanym przez chińską spółkę. Jak oświadczyła sekretarz skarbu Janet Yellen, decyzja prezydenta Bidena nakłaniająca „MineOne Partners” do sprzedaży gruntu – „podkreśla kluczową rolę strażnika, jaką pełni CFIUS, aby zapewnić, że inwestycje zagraniczne nie zagrożą naszemu bezpieczeństwu narodowemu”. Odkrycie niewygodnego sąsiada, w pobliżu strategicznego obiektu wojskowego wzbudziło liczne obawy u amerykańskich ustawodawców dotyczące chińskich zakupów nieruchomości w pobliżu wrażliwych obiektów wojskowych.

Mogło ci umknąć: Co drugi samochód elektryczny na świecie pochodzi z Chin

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy ponieważ umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia