Wysoka odprawa dla czterech ex-ministrów z rządu Donalda Tuska

Wysoka odprawa dla czterech ex-ministrów z rządu Donalda Tuska. Sprawa dotyczy Bartłomieja Sienkiewicza, Borysa Budki, Krzysztofa Hetmana i Marcina Kierwińskiego, oprócz nich są inni piastujący niższe stanowiska rządowe.

166

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dobra kasa dla czterech ex-ministrów z rządu Donalda Tuska. Startują do PE
Dobra kasa dla czterech ex-ministrów z rządu Donalda Tuska. Startują do PE

Wiadomo że będzie wysoka odprawa dla czterech ex-ministrów którzy złożyli dymisję. Niewątpliwie, decyzja czterech ministrów z rządu Donalda Tuska o rezygnacji ze stanowisk w celu ubiegania się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego okazuje się być opłacalna. Oprócz Bartłomieja Sienkiewicza, Borysa Budki, Krzysztofa Hetmana i Marcina Kierwińskiego, także kilkoro wiceministrów zdecydowało się na podobny krok. Po kilku miesiącach pracy jako minister, każdy z polityków otrzyma odprawę równą dwóm pensjom, co daje kwotę około 35 tysięcy zł brutto. Odprawy dla ministrów wyraźnie reguluje ustawa o wynagradzaniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Dobra <yoastmark class=

Wysoka odprawa dla w Parlamencie Europejskim

Jednak prawdziwe kokosy czekają ich dopiero w Parlamencie Europejskim. Dobra kasa będzie dopiero wtedy gdy politycy zdobędą mandat eurodeputowanego. Wtedy będą mogli liczyć na miesięczne zarobki w wysokości blisko 34 tysięcy zł netto, oraz dodatkowo ponad 21 tysięcy zł na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem biura poselskiego. Dobra kasa to także także refundacja kosztów podróży do Brukseli oraz diety w wysokości 1500 zł za każdy dzień pracy na sali obrad. Takie warunki finansowe z pewnością stanowią mocny argument zachęcający polityków do podjęcia wyzwania w Parlamencie Europejskim.

Przeczytaj także artykuł PO co wam to było. Kiedy Donald Tusk mówi prawdę?

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników wydarzeń do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia