Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – arkusze CKE i relacje uczniów

Dzisiaj odbył się egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego - poznaj relacje uczniów i arkusze CKE

115

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego - flaga UK
egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego - co mówią uczniowie?

Dzisiaj uczniowie pisali egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego. Teraz mogą odetchnąć – ostatni sprawdzian już za nimi.

Na dzisiejszym egzaminie można było zdawać język obcy nowożytny. Największa grupa uczniów, bo aż 97.7% zdecydowało się na język angielskich. Na kolejnych miejscach znalazły się języki: niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski. Na napisanie egzaminu uczniowie mieli 90 minut. Dla osób ze szczególnymi udokumentowanymi potrzebami czas ten mógł być wydłużony. Choć egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, to jednak podejście do niego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Ponadto wynik egzaminu ósmoklasisty ma wpływ na rekrutację do szkoły podstawowej. Dodatkowo liczą się oceny na świadectwie oraz inne osiągnięcia ucznia. Osoby, które z przyczyn losowych nie mogły przystąpić do egzaminu, będą musiały napisać go w dniach 10-12 Czerwca 2024 roku. Wyniki będą znane 3 Lipca. Wówczas też uczniowie otrzymają oficjalne zaświadczenia.

Jak wygląda egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego?

Na egzamin składają się zadania otwarte, zamknięte oraz wypowiedź pisemna zamykająca arkusz egzaminacyjny. Zadania obejmują:

● rozumienie ze słuchu (zadania odnoszące się do nagrań audio),

● znajomość funkcji językowych,

● rozumienie tekstów pisanych,

● znajomość środków językowych,

● wypowiedź pisemna (e-mail, wpis na bloga, zaproszenie, ogłoszenie lub notatka).

Na tegorocznym egzaminie wymagania odpowiadają znajomości języka obcego na poziomie A2. Dotyczą: znajomości środków językowych, rozumienie i tworzenia wypowiedzi oraz przetwarzania i reagowania na wypowiedzi. Zwykle uczniowie uważają, że egzaminy z języków obcych nowożytnych nie sprawiają im większej trudności. Nie inaczej było w tym roku. Swoimi wrażeniami podzielili się na portalach społecznościowych, a także odpowiadali na pytania dziennikarzy. Jedynym zadaniem, które wywołało zdziwienie, była wypowiedź pisemna. Wszyscy spodziewali się e-maila, ogłoszenia lub zaproszenia, a na egzaminie pojawiło się polecenie napisania bloga. Podobny rodzaj wypowiedzi, choć na dużo wyższym poziomie, obowiązywał na maturze.

Czy egzamin był trudny?

Większość uczniów nie kryła swojego zadowolenia. Uważali, że egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego okazał się wręcz dziecinnie łatwy. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze: „boże jaki ten angielski był prosty”, „dali bloga ale egzamin był tak łatwy ze to aż śmieszne” i „Wcale nie wyszłam po pół godziny z egzaminu nic mi nie udowodnicie”. Wygląda więc na to, że ósmoklasiści nie będą musieli martwić się o wyniki z tego przedmiotu na egzaminie.

W tym roku egzamin z języka polskiego oraz z obcego nowożytnego okazał się dla ósmoklasistów bardzo prosty. Nieco więcej trudności sprawiła uczniom matematyka. Szczególne nieprzyjemne zdziwienie wywołały zadania z geometrii. Teraz jednak wszystkie egzaminy są już napisane i pozostaje poczekać na wyniki.

Zobacz, jakie były zadania na egzaminie, oglądając arkusze CKE. Przeczytaj też transkrypcje nagrań.

Sprawdź też, jak wyglądał egzamin ósmoklasisty z matematyki.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia