Rusza projekt „Wakacje z wojskiem” – przygoda i zarobek w jednym

MON przygotowało projekt "Wakacje z wojskiem" - młodzi ochotnicy mogą zdobyć przydatne umiejętności i zarobić

140

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

"Wakacje z wojskiem" - pomysł na wolny czas dla młodych

Dzisiaj rozpoczyna się projekt Ministerstwa Obrony Narodowej pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. MON zaprasza młodych ochotników do spędzenia części wakacji na ochotniczym szkoleniu wojskowym.

Szkolenia odbywają się w całej Polsce i trwają 27 dni. Ochotnicy nie płacą za zakwaterowanie, wyżywienie i ćwiczenia. Otrzymują za to wynagrodzenie w kwocie 6000 zł oraz wiedzę i umiejętności. Turnusy wojskowe zostały dostosowane do oczekiwań i potrzeb młodego pokolenia. Projekt jest skierowany przede wszystkim do młodych ludzi w wieku 18-35 lat. Mogą z niego skorzystać tegoroczni maturzyści, studenci, osoby mające przerwę wakacyjną oraz wszyscy ci, którzy szukają pracy sezonowej. Szkolenia odbywają się w 70-ciu jednostkach wojskowych na terenie kraju. Decyzja o wyborze lokalizacji należy do uczestnika projektu. Może on wybrać nie tylko miejsce, ale także sprawdzić się jako: marynarz, żołnierz piechoty lub wojsk lądowych, czołgista, żołnierz desantu, rakietowiec, etc. Oferta jest zatem naprawdę szeroka.

“Wakacje z wojskiem” – jak wygląda projekt?

Ministerstwo Obrony Narodowej zaplanowało 3 turnusy, w których każdy trwa 27 dni. Dostępne terminy to:

• 10.06. – 6.07.

• 15.07. – 10.08.

• 19.08. – 14.09.

Projekt ma na celu promocję służby wojskowej oraz zwiększenie potencjału rezerw. Uczestnicy szkoleń uczą się m.in.: przetrwania w terenie, strzelania, taktyki wojskowej, walki wręcz, poruszania się pojazdami wojskowymi, itp. Uzyskują ciekawe doświadczenie zawodowe i życiowe oraz 6000 zł uposażenia. Po ukończeniu szkolenia każdy ochotnik uzyska możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego. Będzie mógł rozpocząć swoją karierę jako żołnierz aktywnej rezerwy, podchorąży akademii wojskowej, żołnierz zawodowy lub terytorials w WOT.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że projekt ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa Polski. „Wielokrotnie powtarzałem, że dla naszego rządu absolutny priorytet to bezpieczeństwa Polski. Przygotowanie na każdą sytuację, przeszkolenie i podnoszenie umiejętności Wojska Polskiego, ale też przygotowanie i podnoszenie odporności społeczeństwa na zagrożenia, na wszystko, co się dzieje w otaczającym nas świecie.” – powiedział minister.

Jak się zapisać?

Zapisanie się na szkolenie w ramach projektu „Wakacje z wojskiem” jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę znajdującą się pod tym linkiem. Można też zadzwonić na bezpłatną infolinię +48 800 180 110. Ostatnim sposobem jest zgłoszenie się do wybranego centrum rekrutacji Wojska Polskiego. Na szkolenia można zapisać się w każdej chwili. Wszystkie formalności i procedury zostały uproszczone i skrócone do minimum.

Wojsko Polskie prowadzi działania edukacyjne nie tylko podczas wakacji. W szkołach żołnierze uczą podstaw zachowania w sytuacjach zagrożenia, ewakuacji, pomocy medycznej czy reagowania na alarmy. Można też zapisać się na projekt „Trenuj z wojskiem”. Szkolenia odbywają się w Soboty w jednostkach wojskowych. Żołnierze uczą kursantów posługiwania się bronią, pomocy medycznej na polu walki, szukania ukrycia i schronów oraz przetrwania w terenie. Projekt „Wakacje z wojskiem” pozwala jednak na przeżycie ciekawej przygody, zdobycie przydatnej wiedzy i zarobienie pieniędzy.

Przeczytaj  o tym, jak wojsko uczy w szkołach.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia