Opuścił Siedzibę TVP3 Wrocław: „Nie Będzie Odpowiadał na Pytania”

Czarzasty Opuścił Siedzibę TVP3 Wrocław bo nie będzie mówił o sprawach lokalnych

161

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czarzasty Opuścił Siedzibę TVP3 Wrocław
Czarzasty Opuścił Siedzibę TVP3 Wrocław

Wrocławskie studio TVP3 przeżyło nietypową sytuację. Współprzewodniczący Nowej Lewicy, Włodzimierz Czarzasty, niespodziewanie opuścił siedzibę telewizji tuż przed zaplanowanym nagraniem programu „Rozmowa Faktów”. Jak poinformowała redakcja, wicemarszałek Sejmu odmówił odpowiadania na pytania dotyczące spraw lokalnych i opuścił siedzibę TVP3.

Zapowiedź Rozmowy i Zaskakujący Przebieg – Opuścił Siedzibę TVP3

Jeszcze przed południem redakcja „Rozmowy Faktów” zapowiadała udział Włodzimierza Czarzastego w programie. Był temat który miał dotyczyć m.in. oceny wyników wyborów samorządowych oraz prognozy wyników wyborów europejskich. Program miał być nagrywany o godzinie 13:00, a wyemitowany tuż przed 19:00. Jednak w trakcie przygotowań do nagrania nastąpił dziwny przebieg zdarzeń. Gdy Czarzasty dowiedział się, że rozmowa będzie również dotyczyć lokalnych spraw Dolnego Śląska, zaskakująco zrezygnował z udziału.

Według redakcji, reakcja Czarzastego była niespodziewana. Oświadczył on, że nie będzie odpowiadał na pytania dotyczące spraw lokalnych i opuścił siedzibę TVP3 Wrocław. Wirtualna Polska potwierdziła te informacje, rozmawiając z rzecznikiem Nowej Lewicy, Łukaszem Michnikiem. Michnik zaznaczył, że sytuacja odbyła się bez negatywnych emocji. Czarzasty miał uznać, że do rozmowy o lokalnej polityce najlepiej nadają się lokalni politycy. Lewica ma silne struktury w samorządzie na Dolnym Śląsku, które mogą reprezentować te kwestie. O cenach mleka rozmawiamy tylko z mleczarzami.

Oświadczenie Redakcji TVP3 Wrocław

W oświadczeniu na mediach społecznościowych, redakcja programu poinformowała, że była zaskoczona decyzją Czarzastego, ale szybko zareagowała, organizując nowego gościa. W miejsce Włodzimierza Czarzastego w programie wystąpi Róża Thun, która będzie mówić o unijnej polityce, Zielonym Ładzie oraz pakcie migracyjnym. Emisja programu została zaplanowana na 18:52.

Rzecznik Nowej Lewicy, Łukasz Michnik, wyjaśnił motywy decyzji Czarzastego, podkreślając, że nie było w tym złej woli ani silnych emocji. Marszałek uznał, że do rozmowy o lokalnych sprawach najlepiej nadają się lokalni politycy. On sam woli skupić się na ogólnopolskich kwestiach. Michnik dodał, że marszałek zaproponował innego rozmówcę do tematyki lokalnej, aby rozmowa mogła się odbyć zgodnie z oczekiwaniami redakcji po czym opuścił siedzibę TVP3.

Konsekwencje i Reakcje

Decyzja Włodzimierza Czarzastego wywołała mieszane reakcje w mediach społecznościowych i wśród widzów. Niektórzy uważają, że była to słuszna decyzja, mająca na celu przekazanie kompetencji odpowiednim osobom, inni zaś krytykują marszałka za brak chęci do rozmowy na temat lokalnych problemów Dolnego Śląska. Sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest właściwe przygotowanie i komunikacja między politykami a mediami.

Program „Rozmowa Faktów” w TVP3 Wrocław będzie kontynuowany zgodnie z planem, z nowym gościem, Różą Thun, która podejmie tematy związane z polityką unijną. Redakcja programu zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby rozmowy były merytoryczne i dotyczyły istotnych kwestii zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia