Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ISS nad Polską! Nie przegap okazji, by zobaczyć ją na niebie!

W połowie maja nad Polską będzie można obserwować Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

140

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stacja Kosmiczna ISS nad Polską! Nie przegap okazji, by zobaczyć ją na niebie!
Stacja Kosmiczna ISS nad Polską! Nie przegap okazji, by zobaczyć ją na niebie!

To wyjątkowa okazja, by podziwiać ten kosmiczny obiekt gołym okiem. ISS przelatuje nad naszym krajem po zmierzchu, co czyni jej obserwację łatwą i przyjemną. Stacja Kosmiczna ISS – dowiedz się więcej!

Co to jest Stacja Kosmiczna ISS?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ISS to statek kosmiczny krążący wokół Ziemi na wysokości około 400 km. Jest to największy sztuczny obiekt na orbicie, zbudowany z 16 modułów połączonych ze sobą. ISS jest międzynarodowym projektem kosmicznym, w którym udział bierze 15 krajów, w tym Polska.

Głównym celem ISS jest prowadzenie badań naukowych w warunkach mikrograwitacji. Mikrograwitacja to stan nieważkości, który na Ziemi można uzyskać tylko na krótki czas. Na ISS astronauci mogą prowadzić eksperymenty z zakresu biologii, fizyki, medycyny i technologii kosmicznych, których nie można przeprowadzić w warunkach ziemskich.

Kiedy i jak obserwować ISS?

Stację Kosmiczną ISS można obserwować gołym okiem jako jasny punkt poruszający się po niebie. Najlepszy czas na obserwację to czas po zmierzchu, kiedy stacja jest oświetlona przez Słońce. Dokładne terminy i godziny przelotów ISS nad Polską:

17 maja ISS będzie widoczna nad Polską 17 maja o 22:41. Przelot potrwa 5 minut i 24 sekundy, rozpoczynając się o 22:41 i kończąc o 22:46.

18 maja ISS będzie widoczna nad Polską o godzinie 00:18, trwając 1 minutę i 33 sekundy. Kolejne przeloty będą miały miejsce o 23:28 (3 minuty i 10 sekund).

20 maja ISS będzie widoczna nad Polską o 21:48 (6 minut i 27 sekund) oraz o 23:25 (2 minuty i 31 sekund).

21 maja ISS będzie widoczna nad Polską o 22:35 (4 minuty i 10 sekund).

22 maja ISS będzie widoczna nad Polską o 21:45 (5 minut i 18 sekund) oraz o 23:22 (1 minuta i 22 sekundy).

Ostatni przelot ISS nad Polską w tej serii będzie miał miejsce 23 maja o 22:31, trwając 3 minuty i 26 sekund.

Do obserwacji ISS nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce z dala od sztucznego światła i patrzeć w górę.

Dlaczego warto obserwować ISS?

Obserwacja ISS to nie tylko ekscytujące doświadczenie, ale także okazja, aby dowiedzieć się więcej o kosmosie i o tym, jak naukowcy wykorzystują ISS do odkrywania tajemnic wszechświata. To również przypomnienie o tym, że Polska jest częścią międzynarodowej społeczności kosmicznej i przyczynia się do rozwoju badań kosmicznych.

Jeśli pogoda dopisze, zachęcamy do obserwacji ISS w połowie maja! To niezapomniane wrażenie, którego z pewnością nie pożałujecie.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia