Nieszczęśliwy finał zabawy z psami – przestroga dla rodziców

11-letni chłopiec został pogryziony przez 4 psy sąsiada - dzieci bawiły się na jego posesji bez nadzoru dorosłych

268

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nieszczęśliwy finał zabawy z psami - szczeniak owczarka niemieckiego leżący na trawie
Nieszczęśliwy finał zabawy z psami - pogryziony 11-latek

Wczorajszy nieszczęśliwy finał zabawy z psami jest przestrogą zarówno dla dzieci, jak też ich rodziców. 11-letni chłopiec z Hrubieszowa stał się ofiarą ataku psów sąsiadów podczas zabawy na ich posesji.

Z ustaleń policji wynika, że 11-latek wraz z dwoma koleżankami w Piątek po południu bawili się z psami sąsiada pod jego nieobecność. Taka zabawa była dla nich codzienną rutyną. Robili to za zgodą zarówno rodziców dzieci, jak i właściciela posesji. Szczeniaki, z którymi bawili się do tej pory bez żadnych problemów, tym razem wykazały agresję. Według relacji dzieci na początku psy zaczęły skakać po 11-latku i go drapać. Kiedy próbował je odganiać, zaczęły go gryźć. Służby zaalarmowała jedna z dziewczynek – koleżanka chłopca. Pierwsi na miejscu byli strażacy, którzy przekazali chłopca zespołowi pogotowia ratunkowego.

Nieszczęśliwy finał zabawy z psami – dochodzenie policji

11-latka przewieziono do szpitala w Chrubieszowie, a następnie przetransportowano do placówki w Lublinie. Dokładne okoliczności i przyczyny ataku psów na chłopca są wciąż przedmiotem dochodzenia policji. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Będą również ustalać, czy zwierzęta były odpowiednio nadzorowane i zabezpieczone. Obecnie wiadomo, że dzieci często przychodziły bawić się ze szczeniakami sąsiadów. Przeważnie odbywało się to jednak bez nadzoru rodziców i właściciela psów. Tragedia ta jest bolesnym przypomnieniem o tym, jak niebezpieczne mogą być zwierzęta, nawet te znane i oswojone. Nawet najłagodniejszy pies może stać się nieprzewidywalny i agresywny w pewnych sytuacjach. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci zawsze bawiły się z psami pod nadzorem dorosłych. Powinni oni również nauczyć dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami, takich jak unikanie gwałtownych ruchów, głośnych dźwięków i zachowań mogących prowokować psa.

Jak dzieci powinny bawić się z psami?

Zabawa z psem to dla dziecka nic złego. Warto jednak zastosować kilka zasad, dzięki któremu będzie ono bezpieczne, a zwierzę poczuje się komfortowo. W ten sposób mało prawdopodobny będzie nieszczęśliwy finał zabawy z psami.

• Naucz dzieci szacunku dla zwierząt. Wyjaśnij im, że psy to żywe istoty, które czują ból i strach. Powinny one być delikatne i łagodne w kontaktach z psem, nie szarpać go za ogon, uszy ani sierść, nie krzyczeć na niego ani nie drażnić.

• Zapoznaj dziecko z psem w bezpiecznym otoczeniu. Pozwól dziecku obserwować psa z bezpiecznej odległości, a następnie stopniowo skracaj dystans i pozwól na delikatne głaskanie.

• Naucz dziecko podstawowych komend dla psów. Nawet proste komendy, takie jak „siad”, „zostań” czy „nie”, mogą pomóc dziecku kontrolować zachowanie psa podczas zabawy.

• Wybierz odpowiednie miejsce do zabawy. Najlepiej sprawdzi się otwarta przestrzeń, taka jak park czy ogród, gdzie pies będzie miał dużo miejsca do swobodnego biegania i zabawy.

Dorośli powinni pamiętać, że zabawa dzieci z psami powinna odbywać się pod ich nadzorem. Trzeba też zwrócić uwagę na język ciała psa i dziecka, aby w razie potrzeby szybko zareagować. Jeśli pies nie ma ochoty na zabawę, należy to uszanować i nie zmuszać go do niej.

Przeczytaj też, dlaczego pies na prezent  dla dziecka to pomysł, nad którym trzeba się zastanowić.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia