Warren Buffett porównuje AI do broni jądrowej

Warren Buffett porównuje AI do bomby atomowej która wymykając się spod kontroli przyniesie totalną zagładę ludzkości

138

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Warren Buffett porównuje AI do bomby atomowej która wymykając się spod kontroli przyniesie totalną zagładę ludzkości
Warren Buffett porównuje AI do bomby atomowej która wymykając się spod kontroli przyniesie totalną zagładę ludzkości

Warren Buffett wyraził zaniepokojenie sztuczną inteligencją (AI). Podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy w Omaha, Nebraska, 93-letni współzałożyciel i CEO Berkshire Hathaway ostrzegł przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z tą technologią. „Wypuściliśmy dżina z butelki, gdy opracowaliśmy broń jądrową,” powiedział w sobotę. „AI jest do pewnego stopnia podobna — jest częściowo poza kontrolą.” Warren Buffett porównuje AI z powolną zagładą ludzkości wypieranej przez własny twór.

Nieznane konsekwencje AI

Buffett przyznał, że ma niewielkie pojęcie o technologii stojącej za AI, ale obawia się jej potencjalnych konsekwencji. Jego obraz i głos zostały niedawno zduplikowane przez narzędzie wspierane przez AI, co mogło oszukać jego rodzinę. Ostrzegł, że oszustwa z wykorzystaniem deep fake’ów mogą stać się powszechne.

„Gdybym interesował się inwestowaniem w oszustwa, byłaby to najbardziej rozwijająca się branża wszech czasów,” powiedział zgromadzonym. Greg Abel, spodziewany następca Buffetta, powiedział, że Berkshire Hathaway zaczęło wykorzystywać pewne AI w swojej działalności, aby zwiększyć efektywność pracowników. „Czasami zastępuje to pracę ludzką, ale mamy nadzieję, że pojawią się inne możliwości,” dodał Abel.

Globalne zmiany na rynku pracy – Warren Buffett porównuje AI do broni atomowej

Eksplozja AI zmieniła miejsca pracy na całym świecie, a niemal 40% globalnych miejsc pracy może zostać zakłóconych przez AI, według Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Akcje firm związanych z AI, takich jak Nvidia i Microsoft, gwałtownie wzrosły.

Jamie Dimon, CEO JPMorgan Chase, napisał w liście do akcjonariuszy, że choć nie zna pełnego wpływu AI, jej wpływ będzie znaczący. Zauważył również, że złe osoby mogą wykorzystać AI do infiltracji systemów firm w celu kradzieży pieniędzy i własności intelektualnej.

Ostrzeżenia liderów branży AI

42% CEO ankietowanych na Yale CEO Summit stwierdziło, że AI ma potencjał zniszczyć ludzkość w ciągu pięciu do dziesięciu lat. Dziesiątki liderów branży AI, naukowców i znanych osób podpisały oświadczenie ostrzegające przed ryzykiem „wyginięcia” związanym z AI. Oświadczenie wzywa społeczeństwo do podjęcia kroków w celu zabezpieczenia się przed zagrożeniami związanymi z AI.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia