Przedłużyć życie smartfonu czyli jak utrzymać go w dobrej kondycji przez więcej jak 3 lata

Przedłużyć życie smartfonu czyli jak utrzymać go w dobrej kondycji przez więcej jak 3 lata skoro nowy model ma te same funkcje

102

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak przedłużyć życie smartfonu
Jak przedłużyć życie smartfonu

Google i Samsung kiedyś aktualizowały oprogramowanie swoich smartfonów tylko przez trzy lata. To się zmieniło. Każdy smartfon ma datę ważności. To dzień, w którym przestają przychodzić aktualizacje oprogramowania i tracimy dostęp do nowych aplikacji oraz ochrony zabezpieczeń. W przypadku większości telefonów, działo się to po około trzech latach. Czyli jednak można przedłużyć życie smartfonu. Wiadomo że producenci są zainteresowani by co roku kupować nowy model, to już jest szaleństwo. Kolejna odsłona Samsunga Galaxy to już numer 24.

Przedłużyć życie smartfonu – siedem lat wsparcia oprogramowania

Teraz liczba ta wynosi siedem lat. Zauważyłem tę zmianę, poznając smartfon Google Pixel 8. Google zobowiązało się dostarczać aktualizacje oprogramowania przez siedem lat. Samsung zrobił to samo dla Galaxy S24, a Google zapowiedziało to również dla tańszego Pixel 8A. Obie firmy poszerzyły wsparcie oprogramowania, aby ich telefony trwały dłużej, co jest zgodne z podejściem Apple, które tradycyjnie oferowało aktualizacje przez około siedem lat.

W przeszłości producenci Androida twierdzili, że dostarczanie aktualizacji oprogramowania było skomplikowane technicznie, więc aby zwiększyć opłacalność, rezygnowali z wsparcia po kilku latach. Teraz jednak są pod intensywną presją, by inwestować w długowieczność swoich urządzeń. W 2021 roku Federalna Komisja Handlu ogłosiła, że zwiększy egzekwowanie prawa przeciw firmom technologicznym, które utrudniały naprawę i konserwację swoich produktów. Przyspieszyło to ruch „prawa do naprawy”.

Jak przedłużyć życie telefonu?

Aktualizacje oprogramowania to jedna rzecz, która utrzymuje telefon w dobrej kondycji, ale istnieją inne kroki, podobne do konserwacji samochodu:

  • Wymiana baterii co dwa lata: Baterie litowo-jonowe w telefonach mają ograniczoną żywotność. Po około dwóch latach warto wymienić baterię.
  • Ochrona telefonu: Smartfony są w większości wykonane ze szkła, więc warto zainwestować w wysokiej jakości etui. Ekran ochronny może dodatkowo zabezpieczyć urządzenie.
  • Czyszczenie: Regularnie czyść porty ładowania i otwory głośników z brudu i kurzu.

Czy to zmienia sposób kupowania telefonów?

Czy warto zatem Przedłużyć życie smartfonu? Decyzja o kupowaniu produktu na podstawie tego, co może on zrobić dla Ciebie dziś. Nadal warto kupować telefon według tej zasady. Wielu ludzi zdecyduje się na zakup nowego z powodu nowych funkcji, takich jak lepszy aparat czy dłużej działająca bateria. Jednak ci, którzy chcą, aby ich telefon trwał jak najdłużej, powinni wybrać taki, który będzie ekonomiczny w naprawie. Telefony Google Pixel spełniają te kryteria, a teraz będą miały również dłuższe wsparcie oprogramowania.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia