Donald Tusk ujawnia kulisy. Kreml stoi za sabotażem w Polsce.

To może być kres bezkarności agentury kremlowskiej w Polsce!

231

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Donald Tusk
Jakimi informacjami dysponuje Premier RP możemy się tylko domyślać.

Wczoraj w programie „Fakty po Faktach” premier Donald Tusk przedstawił bulwersujące informacje. Dotyczyły one działalności rosyjskich służb specjalnych na terenie Polski. Odkrycia te ukazują niepokojącą skalę wpływów Kremla, która zagraża bezpieczeństwu kraju. Donald Tusk ujawnia kulisy. Kreml stoi za sabotażem w Polsce.

Donald Tusk ujawnia kulisy. Kreml stoi za sabotażem w Polsce

Tusk przyznał, że przez długi czas Polska nie miała pełnej kontroli nad tym, co działo się na jej terytorium. „Odzyskujemy tę kontrolę,” stwierdził premier, ujawniając jednocześnie zatrzymanie dziewięciu osób podejrzanych o sabotaż na zlecenie rosyjskich służb. Wśród tych działań wymieniono pobicia, podpalenia i próby podpalenia, które miały destabilizować kraj.

Jednym z najbardziej szokujących incydentów była próba podpalenia zakładu produkującego farby we Wrocławiu. Tusk zaznaczył, że działania te były bezpośrednio zlecone przez rosyjskie służby specjalne. Podobne incydenty miały miejsce także na Litwie, gdzie doszło do podpalenia sklepu IKEA. Sugeruje to szeroką sieć działań sabotażowych na terenie kilku krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Macierewicz pod lupą: „Pętla informacji zaciska się”

Donald Tusk skierował także ostre słowa pod adresem Antoniego Macierewicza. „Pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza. To coś upiornego, że ten człowiek miał taki wpływ na to, co się działo w Polsce,” powiedział premier. Ponadto nawiązał do dawnych działań Macierewicza weryfikujących polskie służby wojskowe. Tusk wspomniał również o osobach, takich jak pułkownik Gaj, promowanych przez Macierewicza, które miały propagować politykę Kremla.

Podczas rozmowy poruszono również temat europejskiej obrony powietrznej. Premier Tusk, razem z premierem Grecji, przygotowuje inicjatywę budowy „Żelaznej Kopuły” dla całej Europy. „Żelazna Kopuła nie powinna budzić wątpliwości. Europa bezpieczna z nieba będzie kontynentem, który będzie mógł znów dyktować warunki,” przekonywał Tusk. Ponadto podkreślał, że wspólna obrona jest kluczowa dla bezpieczeństwa przed rosyjskimi zagrożeniami.

Putin chce wojny o Parlament Europejski

Tusk zwrócił również uwagę na szerszy kontekst polityczny, ostrzegając przed planami Putina, który dąży do destabilizacji w europejskich państwach oraz politycznej wojny o Parlament Europejski. „Chcesz pokoju, szykuj się na wybory. Ważnym elementem bezpieczeństwa Polski jest utrzymanie jedności europejskiej,” podkreślił premier, nawołując do aktywnego uczestnictwa w wyborach jako formy obrony przed zagrożeniami.

W obliczu ujawnionych faktów, działania rosyjskich służb specjalnych na terenie Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej stanowią poważne zagrożenie. Zatrzymanie podejrzanych o sabotaż oraz plany budowy europejskiej obrony powietrznej wskazują na pilną potrzebę skoordynowanej odpowiedzi na te wyzwania. Premier Tusk wzywa do jedności i wspólnego działania, aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność w regionie.

Te wydarzenia pokazują, jak ważne jest czujność i zdecydowane działania wobec zagrożeń, które mogą mieć dalekosiężne konsekwencje dla całej Europy.

Poczytaj też o innych działaniach Donalda Tuska Rekonstrukcja rządu Donalda Tuska tuż tuż. Szykują się sensacyjne nominacje.


Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia